PRI - KAR
5 : 1
23.10.2017 | Patrik Lidmila

Druhá domácí výhra Jihlavy, Vysočina si poradila s Baníkem 4:1

Pondělní utkání v rámci jedenáctého kola moravské části Juniorské ligy ovládla domácí Jihlava, která se tak díky této výhře vyšvihla na čtvrté místo moravské části. Tým z Vysočiny dovedl k výhře nad Baníkem Ostrava dvěma brankami Kolčava.

11.kolo  •  po 23.10.2017  •  13:00
FC Vysočina Jihlava
4:1
FC Baník Ostrava

Poločas: 1:0
FC Vysočina Jihlava: Soukup – Pecháček, Smejkal, Kolčava (70. Fikar), Demeter, Rychetník, Klíma (84. Průša), Vedral, Dujmovič, Vrzal (76. Vašíček), Svatík.
FC Baník Ostrava: Chmiel – Kania (59. Hejl), Lehnert, Breda, Panič, Bolf (46. Hykel), Mládek, Macej (84. Purič), Buchta, Jakubov, Kubík (70. Dendis).
Branky: 14. a 67. Kolčava, 58. Demeter, 81. Smejkal – 70. Hykel (pen.). Rozhodčí: Severýn – Ratajová, Šimáček. ŽK: Vedral, Vrzal – Jakubov, Kubík. Diváci: 50.

Utkání začalo ve vysokém tempu a bylo k vidění dost šancí na obou stranách. Nejprve se ke střele z hranice vápna dostal Demeter, ale míč minul Chmielovu branku. Ve 14. minutě už ale domácí byli o něco přesnější. Z rychlého brejku se dokázal prosadit Ladislav Kolčava a otevřel střelecký účet tohoto utkání.

Jihlavští měli i po brance stále navrch, ale v koncovce se jim zpočátku nedařilo. A tak se ve 31. minutě připomněli i hosté, když po centru z pravé strany skončila hlavička jednoho z útočníku na tyči. Možná právě tato akce Baník nabudila, jelikož hned o dvě minuty se dostali do samostatného úniku, ale Soukup zachránil svůj tým od vyrovnání. I když byli do konce poločasu aktivnější hosté, tak žádné další brankové příležitosti se diváci nedočkali, a tak se do šlo do kabin za stavu 1:0 pro Jihlavu.

I druhý poločas začal Baník aktivněji, ale nakonec to byli domácí, kteří slavili navýšení skóre. Patrik Demeter se ve vápně opřel do voleje, který přeletěl ostravského brankáře a nakonec skončil v síti. Hosté tak po druhé brance byli nuceni otevřít hru a to se jim vymstilo. V 67. minutě Ladislav Kolčava využil další brejkové situace, obstřelil brankáře a zvýšil už na 3:0.

Baník to ani po třetí inkasované brance nezabalil a hned využil chvilkové nepozornosti domácí obrany. Po faulu v pokutovém území si míč na penaltový puntík postavil Tomáš Hykel a nabídnutou příležitost bezpečně proměnil.

V dalších deseti minutách jsme měli možnost vidět festival neproměněných šancí. Za zmínku stojí únik Vašíčka, který ani z dorážky nedokázal dostat míč do odkryté brány. O chvíli později se totožná situace naskytla i hostům, ale ani oni prázdnou bránu netrefili. Vše tak uzavřel v 81. minutě Tomáš Smejkal, ke kterému se i s trochou štěstí dostal míč, ale Chmiela dokázal prostřelit. Tato branka už definitivně rozhodla o osudu zápasu. Domácí si tak nakonec dokráčeli pro pohodlné vítězství 4:1.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.