PRI - TRI
1 : 2
20.11.2017 | Vít Muzikář

Dukla otočila zápas proti Českým Budějovicím a slavila výhru

Ačkoliv Dukla naskočila do utkání s Českými Budějovicemi aktivně, paradoxně prohrávala po gólu Matouška. Ve druhém poločase se však domácí zásluhou Brandnera a Brabence dvakrát prosadili a otočili duel 15. kola české skupiny Juniorské ligy ve svůj prospěch.

15.kolo  •  po 20.11.2017  •  13:00
FK Dukla Praha
2:1
SK Dynamo Č. Budějovice

Poločas: 0:1
FK Dukla Praha: Hruška – Lauko, Dancák, Doudera, Brejcha, Brandner, Brabenec (88. Greš), Šimek, Barták (46. Luong Nguyen), Kozel (83. Kaník), Bezpalec.
SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Grigera, Řehoř, Vlk (66. Navrátil), Hála, Kadlec K. (78. Jiran), Matoušek, Tomek, Škoda, Collin, Krejčí.
Branky: 56. Brandner, 76. Brabenec – 23. Matoušek. Rozhodčí: Rejžek – Hrabovský, Šimáček. ŽK: Brabenec, Šimek – Hála, Krejčí. Diváci: 70.

V době, kdy běžela třináctá minuta, zasahoval vůbec poprvé Luksch. Dukla měla od začátku zápasu územní převahu. Stejně tak měla na svém kontě více střeleckých pokusů. Nicméně Jihočeši šli do vedení, když první střelou na branku v podání outsidera zápasu uspěl Jakub Matoušek a překonal tím Hrušku ve 23. minutě duelu.

A ačkoliv pražský celek pokračoval ve své nátlakové hře, tak se mu do přestávky vyrovnat nepodařilo. Hosté tak vedli v utkání hraném na umělé trávě poměrem 1:0.

Dukla se hnala po pauze za vyrovnáním, ale opět narážela na brankáře Luksche. Prokletí domácí juniorky zlomil v 56. minutě Patrik Brandner a bylo jisté, že Budějovice to budou mít ve zbytku zápasu hodně složité, aby uhrály v Praze jakýkoliv bodový zisk.

I nadále mělo mužstvo vedené trenérem Kolomazníkem navrch, jenže schylovalo se k dělbě bodů, kdy by s remízou byli rozhodně spokojenější hráči Dynama. Avšak gól Vojtěcha Brabence ze 76. minuty rozhodl utkání ve prospěch Dukly.

V závěru ještě nevyužili hostující junioři standardní situaci. Dukla si tak připsala tři body do tabulky Juniorské ligy za výhru 2:1.