PRI - TRI
1 : 2
19.02.2018 | Radomír Fukala

Dukla v malém pražském derby přestřílela posílenou Slavii

Úvodní kolo jarní části Juniorské ligy přineslo malé pražské derby. Slavia se rozhodla vzít situaci velmi prestižně a vyslala do svých řad hned několik zvučných jmen z A-týmu, které však úspěch nepřinesly. Jugas, Sobol, Hromada, Van Buren ani Tecl nezabránili debaklu svého týmu 4:8.

18.kolo  •  po 19.2.2018  •  11:00
SK Slavia Praha
4:8
FK Dukla Praha

Poločas: 2:2
SK Slavia Praha: Ljubanovič – Jugas, Stropek, Vilotič, Schnürer (52. Trapanovski), Van Buren, Hromada (56. Nabijev), Muradov (85. Čvančara), Sobol, Tecl (65. Sintean), Rondič.
FK Dukla Praha: Czechowsky – Douděra, Lauko, Greš, Zubašivskij, Preisler, Král (71. Kolman), Šimek, Petryk, Doumbia, Duranovič.

Branky: 22. a 25. Van Buren, 56. Tecl, 58. Nabijev – 46., 50. a 85. Zubašivskij, 20. a 62. Duranovič, 45. Greš, 68. Douděra, 80. Kolman. Rozhodčí: Pechanec – Vitner, Šimáček. ŽK: Greš, Šimek (DUK). Diváci: 100.

Po nemastném a neslaném začátku duelu, kdy měla převážně Slavia míč na svých kopačkách udeřili hosté. Ve 20. minutě totiž pěkně zakombinovali v šestnáctce a z její levé strany mířil přesně na zadní tyč Uroš Duranovič.

Domácí se však záhy vzpamatovali a dvěma přesnými zásahy Micka van Burena v rozmezí tří minut otočili skóre na svou stranu. Ve 29. minutě mohli navíc přidat třetí uklidňující gól, avšak z vyložené šance na ose vápna netrefili zařízení. O pár okamžiků později zahrála Dukla rukou ve šestnáctce a sudí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Mick van Buren, jenž ovšem bránu překopl, a tak přišel zasloužený trest. V posledních vteřinách první půle dostali hostující hráči balon před odkrytou bránu k Jakubu Grešovi, jenž protlačil míč za brankovou čáru.

Ve druhé půli se však začaly dít neuvěřitelné věci. Slávistická obrana se zřejmě zapomněla v šatně a po pár vteřinách z pravé strany přihráli hosté míč na malé vápno Volodymyrovi Zubašivskijmu, který překonal Ljubanoviče potřetí. O čtyři minuty později ten samý hráč využil dobré práce svého spoluhráče na právě straně, jenž obešel velmi snadno laxně bránícího Schnürera a po odraženém míči propálil vše, co mu stálo v cestě.

Slavia to ovšem nezabalila a po dalších dvou slepených gólech se na soupeře opět dotáhla. V 56. minutě mířil přesně z malého čtverce Stanislav Tecl a hned po něm také střídající Farid Nabijev, který zakončil pohlednou kombinaci domácích povedenou kličkou brankáři Czechowskymu.

Následně již však skórovala výhradně Dukla. V 61. minutě podnikla rychlý brejk po levé straně a v pokutovém území zcela zbytečně fauloval jejího hráče zadák Slavie a kopala se penalta. Uroš Duranovič ovšem Ljubanoviče v bráně sešívaných nepřekonal, avšak posléze se po zákroku soupeřova brankáře míč vrátil na jeho kopačky a poté už jej v pohodě uklidil do sítě.

Minuta osmašedesátá přinesla další vítr do děravé obrany domácího mužstva. Následoval další pas z pravé strany pokutového území a z těsné blízkosti poslal balon k tyči David Douděra.

Slavia poté úplně rezignovala v již tak snadno prostupné defenzívě, čehož z dalšího rychlého kontru využil po přihrávce svého spoluhráče a střelou do prázdné brány Vojtěch Kolman. Pět minut před závěrečným hvizdem dali zadáci domácího celku příliš mnoho prostoru Volodymyrovi Zubašivskijmu, jenž si míč na hranici šestnáctky připravil ke střele, kterou poté poslal nechytatelně do horního rohu.

Dukla tedy dokonale zaskočila soupeře, který po velmi slabém výkonu utrpěl vysokou porážku 4:8 a v kabině Slavie nyní dozajista nebude úplně radostná atmosféra. Naopak Dukla se může radovat z velmi cenného skalpu svého soka.