26.11.2018
JAB - HKR
14.04.2018 | Tomáš Kalas

Dva góly během jedné minuty rozhodly o dělbě bodů mezi Zlínem a Boleslaví

Druhým kolem pokračuje nadstavbová skupina A, v níž se bojuje o titul. Zlínští v prvním utkání této fáze podlehli Slovácku, ovšem tentokrát už se bodového zisku dočkali. V utkání proti Mladé Boleslavi se sice dostali v 82. minutě do vedení 1:0, ovšem ještě v téže minutě Středočeši vyrovnali. Oba týmy si tak rozdělily po bodu za remízu 1:1.

2.kolo  •  so 14.4.2018  •  11:00
FC Fastav Zlín
1:1
FK Mladá Boleslav

Poločas: 0:0
FC Fastav Zlín: Šiška – Bijimine, Tkadlec, Nečas, Kopečný, Beauguel, Hnaníček, Železník (81. Zahradník), Gettler (71. Novák), Mlýnek V. (71. Pafka), Venený.
FK Mladá Boleslav: Truksa (60. Vrána) – Klíma, Rudzan, Fabián, Sus, Košek (82. Procházka), Vejr, Zabilanský (75. Krčmář), Kopa, Komárek, Glöckner.

Branky: 82. Zahradník – 82. Krčmář. Rozhodčí: Mikyska – Polák, Podaný. ŽK: Šiška, Venený – Klíma. Diváci: 45.

Do utkání se oba týmy dostávaly pomalu a opatrně. V úvodu nebylo k vidění moc střel, první větší akce přišla až v 18. minutě, kdy Šiška nešťastně vyběhl proti míči, jenže trefil hostujícího hráče. Kromě žluté karty pro domácího gólmana také přišel přímý kop, který ale domácí obrana bez potíží odvrátila.

O deset minut později ale přišla pořádná šance. Šiška rozehrál velmi lehkovážně a míč odevzdal na kopačky hostům, ti ale nebyli schopni dopravit zblízka míč přes brankáře a bránícího hráče. Nadále ale pokračovala nevýrazná hra s malým počtem střel a šancí obecně. Fastav se dostal do gólové šance až šest minut před koncem půle, Kopečný přenechal na Veneného, domácí kapitán pak sklepl míč do šestnáctky na Beauguela, hráč se zkušenostmi z A-týmu z otočky napálil pouze břevno.

Druhou půli začali rozhodně lépe hosté a prvních patnáct minut zatlačili Zlín na jeho polovinu. Přesto jako první donutil brankáře k zákroku moravský tým. Mlýnek dostal míč do vápna od Tkadlece, jenže pro domácího útočníka mířil míč na paty a Truksa následnou střelu kryl. Hostující gólman se ale při tomto zákroku zranil a v 61. minutě šel střídat. Již ze střídačky mohl přihlížet bombě Koška z 25 metrů o minutu později. Radovat se ale se spoluhráči nemohl, míč skončil na břevně.

S blížícím se koncem oba týmy přitvrzovaly ve hře, z čehož rezultovaly časté fauly a tvrdé souboje. Košek byl pak ústřední postavou i druhé šance Boleslavi, Vejr mu poslal centr přímo na nohu přes vápno a Košek mohl míč uklidit do branky, jenže zamířil z pěti metrů nad branku. Ihned po této akci přišla dvě střídání, po jednom na každé straně a domácí trenér Kalivoda si mohl svým tahem mnout ruce. Martin Zahradník přijmul balon od Hnaníčka, dostal se na osu hřiště a střelou k levé tyči nedal Vránovi šanci. Jenže ještě téže minutu bylo vše jinak. Taktéž střídající David Krčmář si naskočil na centr z nulového úhlu do vápna a přesnou hlavičkou srovnal.

S blížícím se koncem oba tým tlačily dopředu, v poslední minutě jednominutového nastavení zahrávali domácí nepřímý kop, Beauguel prodloužil za sebe do oblasti, kde stál hostující hráč a dle názoru domácích hrál rukou. Penalta ale nebyla pískána a zhruba o deset sekund později ukončil sudí Mikyska utkání, ve kterém každý tým dal po jednom gólu a Zlín se tak rozešel smírně s Mladou Boleslaví 1:1.