PRI - TRI
1 : 2
19.11.2017 | Ondřej Novotný

Hradec Králové potvrdil roli favorita a doma přehrál poslední Jablonec

15. kolo Juniorské ligy se odehrálo také na východě Čech. Hradec Králové v roli favorita přivítal celek z Jablonce, který letos zatím nasbíral pouze sedm bodů a nic se na tom nezměnilo ani po nedělním odpoledni. Domácí totiž dovolili soupeři pouze vyrovnat a poté už přebrali otěže zápasu oni.

15.kolo  •  ne 19.11.2017  •  12:00
FC Hradec Králové
4:2
FK Jablonec

Poločas: 3:1
FC Hradec Králové: Vízek – Vukčevič, Miker, Trávníček, Brokeš, Kundrt (87. Střelec), Patrick, Šípek, Martinec, Čech, Jukl.
FK Jablonec: Richter – Petržilka, Kouřil, Díl (78. Hajdo), Krištof, Hlůže (60. Pleštil), Schön, Haitl, Kozák, Vitkovič (46. Bělina), Kubista M.
Branky: 2. a 86. Šípek, 34. Martinec, 40. Vukčevič – 23. Kouřil, 88. Pleštil (pen.). Rozhodčí: Hrubeš – Vitner, Vodrážka. ŽK: Kundrt, Trávníček, Martinec – Díl. Diváci: 250.

Už ve druhé minutě se balón odrazil ve vápně na Jakuba Šípka, který se rychle otočil čelem k brance a poslal Hradecké do brzkého vedení. Míč se i nadále držel jednoznačně více na kopačkách domácích, ti se však dlouho nemohli dostat k dalšímu pořádnému střeleckému zakončení a tak se radovali hosté. Martin Kouřil se v polovině prvního poločasu vyšplhal nejvýše po rohovém kopu a bylo to tak 1:1.

Jenomže to z první poloviny utkání rozhodně nebylo vše. Necelých deset minut před odchodem do kabin rozehrával rohový kop Trávníček, který našel hlavu Jakuba Martince a Východočeši mohli být rázem klidnější. A o chvíli později už bylo prakticky rozhodnuto. Danilo Vukčevič vypálil z hranice pokutového území k pravé tyči a taktéž se zapsal na listinu střelců.

Ve druhé půli zápasu se Jablonec nejprve dostal více do hry, jenomže nedokázal být dostatečně nebezpečný. Nejvíce se tak stalo jen když Hlůže rozezvučel konstrukci hradecké branky, a to poté, co napálil její břevno z přímého kopu.

A tak přišly už jen dvě trefy, které vlastně nakonec pouze kosmeticky upravily skóre. Nejprve zvyšoval už na tříbrankový rozdíl po chybě brankáře hostů Jakub Šípek a vzápětí proměnil nařízený pokutový kop jablonecký Dominik Pleštil. Votroci tak zvítězili bezpečně 4:2.