PRI - KAR
5 : 1
15.04.2018 | Marek Janoš

Hradec získal na Slovácku první body v nadstavbě, na gól Kubaly odpověděl Šípek

Hradec Králové ve druhém kole nadstavbové části poprvé bodoval. Východočeši remizovali se Slováckem 1:1. Po bezbrankovém prvním poločase se trefil domácí Kubala, ale v 60. minutě za hosty srovnal Šípek.

2.kolo  •  ne 15.4.2018  •  13:00
1.FC Slovácko
1:1
FC Hradec Králové

Poločas: 0:0
1.FC Slovácko: Daněk – Vasiljev, Tischler, Mareš, Reinberk, Janošek, Pospíšil (81. Flasar), Hellebrand (87. Hani), Kubala, Rezek (77. Minx), Sikharulidze (75. Vaďura).
FC Hradec Králové: Mach – Pajer, Vukčevič, Zorvan, Krátký, Súkenník (79. Prokeš), Kundrt, Šípek (83. Hašek), Martinec, Jukl, Eliáš.

Branky: 48. Kubala – 60. Šípek. Rozhodčí: Mrázek – Batík, Antoníček. ŽK: Sikharulidze – Vukčevič, Zorvan, Eliáš, Jukl. Diváci: 70.

Po úvodních nervóznějších minutách domácí začali prokazovat fotbalovou převahu. Na vážné ohrožení branky se ovšem diváci načekali téměř půl hodiny. Eliáš dostal za vápnem hodně prostoru, ale jeho ránu Daněk bez potíží vykryl.

Na druhé straně byl vzápětí blízko gólu Kubala. Ten se prodral do vápna, ale v pádu trefil jen prostor, který hlídal Mach. Před pauzou ještě hlavičkoval po rohu Sikharulidze, ale těsně minul branku.

Po pauze se záhy prosadilo Slovácko. Akci Rezka po levé straně dotáhl nádhernou ranou zpoza vápna Filip Kubala. Domácí se po vstřelené brance mírně stáhli a nechali hrát soupeře. Toho využil hostující Jakub Šípek, který se po laxním bránění modro-bílých dostal k dorážce a srovnal na 1:1.

Poslední půlhodina patřila spíše hostům. Ti ostrými zákroky nešetřili domácího Hellebranda a získali si tak respekt ve středu pole. Naopak Slovácko z důrazu ustoupilo. Hodně aktivní byl Krátký, který dvakrát provětral Daňkovy rukavice. Utkání zakončila šance Haška, který pálil nad.

Fortune Akpan Bassey

Rok narození: 1998

Útočník Bohemians Praha 1905 přispěl k vysoké výhře 5:1 nad Jabloncem hattrickem.