27.08.2018
OLO - ZLN
23.04.2018 | Michal Chadim

Karviná našla střelecký apetit, Liberci nadělila šest branek

Fotbalisté Karviné se v nadstavbové části v úvodních dvou kolech střelecky trápili, neboť v ní více jak 180 minut nevstřelili ani jeden gól. Tuto nelichotivou statistiku dokázali přerušit až v třetím zápase proti Liberci, proti kterému se prosadili hned šestkrát. Velký podíl na tom měl Ondřej Lingr, který v zápase zaznamenal hattrick.

3.kolo  •  po 23.4.2018  •  11:00
MFK Karviná
6:1
FC Slovan Liberec

Poločas: 2:0
MFK Karviná: Ciupa – Egri (80. Mader), Galuška, Lingr, Moskál, Putyera, Ramirez, Řapek, Štěrba (46. Coma), Šilek, Weber (46. Sas).
FC Slovan Liberec: Konečný – Köstl, Heppner, Knejzík, Baláž, Doležal (57. Petr), Micovčák, Kazda (46. Gembický), Michalec, Michal (71. Vrabec), Vukliševič (63. Dvořák).

Branky: 10., 33. a 81. Lingr, 53. Ramirez, 57. Galuška, 58. Putyera – 65. Petr. Rozhodčí: Mrázek – Batík, Dresler. ŽK: Moskál, Lingr – Michal, Micovčák, Michalec. Diváci: 50.

Domácí hráči do utkání proti Liberci vstoupili aktivně a od prvních minut bylo vidět, že budou mít v zápase herně navrch. Hned v druhé minutě se do míče opřel na hranici pokutového území Galuška, jehož střelu mírně tečoval jeden z hostujících obránců. Konečný se ale i tak musel hodně natahovat, aby jeho střelu vytáhl na rohový kop.

Hosté v úvodu hrozili převážně z rychlých akcí, ale v těch jim chybělo více klidu, aby mohli lépe zakončit. Největší možnost Liberci připravil domácí gólman Ciupa, který nepřesně rozehrál na kopačky Michala, ten byl ale v tísni a musel si míč potáhnout do středu hrací plochy, odkud ale trefil už domácího gólmana, který se mezitím stihl vrátit zpátky.

V desáté minutě se nejprve do míče opřel na hranici pokutového území Lingr, ale jeho pokusu chyběla větší razance. O pár sekund později už ale bylo vše jinak, Ondřej Lingr tentokráte přidal více rychlosti do své střely a Konečný se tak na přesně umístěnou střelou stačil jen podívat. Lingr tak přerušil domácí střeleckou smůlu po 274 minutách.

Hra se po vstřelené brance na chvíli uklidnila, hrálo se převážně ve středu hrací plochy. K vidění bylo plno nepřesností na obou stranách. Přesto se padesát diváků ve Sportovním centru Kovona ještě jedné branky dočkali. A opět u toho nebyl nikdo jiný než Ondřej Lingr, který tentokráte centr z druhé strany uklidil na úplně stejné místo k levé tyči.

O výsledku zápasu se rozhodlo v rozmezí mezi čtyřiapadesátou a sedmapadesátou minutou, ve které domácí udeřili celkem třikrát. Nejprve z hranice pokutového území Ramirez zvýšil na 3:0, o dvě minuty později z pravé strany k levé tyči mířil přesně Petr Galuška a o minutu později nádhernou střelou pod horní tyč zamířil Oliver Putyera.

Karviná po těchto brankách mírně polevila a hosté se tak začali dostávat do šancí. Po jedné takové se po centru z pravé strany dostal míč na kopačky Petra Petra, který přesnou střelou kosmeticky upravil skóre utkání.

Konečné slovo měl v samotném závěru hrdina zápasu Ondřej Lingr, který ve skluzu v pokutovém území dokázal přidat šestou branku svého týmu a zároveň tak v utkání završit hattrick. Domácí hráči tak Liberec porazili tenisovým výsledkem 6:1 a v Juniorské lize si připsali vítězství, na které čekali od konce února.