PRI - KAR
5 : 1
21.05.2018 | David Suchý

Karviná o své výhře nad Spartou rozhodla během devíti minut

Karvinou čekají během nadcházejícího týdne hned tři zápasy a vstup do tohoto období jí vyšel náramně. Na domácí půdě si poradila s pražskou Spartou v poměru 3:1, když o svém vítězství rozhodla mezi 24. a 33. minutou, kdy se prosadila hned třikrát. Sparťané poté už pouze jen korigovali snížením Novotného.

8.kolo  •  po 21.5.2018  •  11:00
MFK Karviná
3:1
AC Sparta Praha

Poločas: 3:1
MFK Karviná: Ciupa – Coma, Egri (54. Bevelaqua), Galuška (89. Sembol), Lingr, Putyera, Moskál, Ramirez (90+2. Motyčka), Řapek, Weber (46. Zielina, 87. Giľák), Bernatík.
AC Sparta Praha: Bačkovský – Pavlík, Penc, Tasič (69. Maksič), Burda, Palečko, Špaček, Mota (29. Novotný, 46. Čajkovský), Alexandr, Radwan, Hutchinson.

Branky: 24. a 33. Galuška, 25. Řapek – 44. Novotný. Rozhodčí: Vojkovský – Caletka, Lakomý. ŽK: Putyera, Moskál – Pavlík, Novotný. Diváci: 80.

Úvodní vteřiny nabídly řadu zajímavých šancí. Už v páté minutě byl nařízený pokutový kop ve prospěch Sparty, kapitán Špaček ale touto příležitostí pohrdl. Naopak se velmi dobrým zákrokem předvedl domácí brankář Ciupa. První gólovka přišla také na druhé straně, Řapkova rána z malého vápna skončila pouze v rukavicích Bačkovského.

To, co se domácím nepovedlo v desáté minutě, to se povedlo o necelých patnáct minut později. Bačkovský totiž vyboxoval balón pouze k volnému Petru Galuškovi, který už našel cestičku do sítě. Aby toho nebylo pro Spartu málo, tak záhy přišla také druhá trefa. Na nadýchaný centr si totiž naběhl Daniel Řapek, který nechytatelnou placírkou nedal Bačkovskému šanci.

Skvělou devítiminutovku korunovala Karviná další akcí středem hrací plochy. Nedůraz jednoho z hostujících hráčů přichystal šanci pro Petr Galušku, který hravě přehodil brankáře. Rázem byla Sparta na ručník, soupeř totiž absolutně dominoval. Ještě před hvizdem ukončující první poločas se Pražané dočkali snížení, na zadní tyči doklepl míč do prázdné brány Ondřej Novotný.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe Spartě, která si vytvořila několik zajímavých šancí. Obrovskou šanci spálil Čajkovský, který po přiklepnutí od Radwana zamířil kousek vedle vzdálenější tyče.

Karviná se ale pouze nebránila, spíše naopak. Po rohovém kopu podnikla rychlý kontr, na jehož konci byl úprk střídajícího Bevelaqua, který ale tváří v tvář Bačkovskému nevyzrál na hostujícího brankáře. Oba celky se střídaly v držení míče, nicméně do závěrečné vteřiny už žádná vyložená šance nepřišla.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.