30.07.2018
SLA - PLZ
14.08.2017 | Daniel Kinc

Karviná udeřila na začátku a v samém závěru, z Vysočiny veze tři body

Karviná vyhrála i ve třetím utkání nové sezony. Už sice neuhájila neprůstřelnost, o kterou ji v duelu s Jihlavou připravil Svoboda, který vyrovnával na 1:1, stoprocentní bilanci však ano. Karvinští duel na Vysočině rozhodli až v nastaveném čase, kdy se střelou z vápna prosadil Sas a zajistil Slezanům tři body.

3.kolo  •  po 14.8.2017  •  13:00
FC Vysočina Jihlava
1:2
MFK Karviná

Poločas: 1:1
FC Vysočina Jihlava: Kolář – Demeter, Smejkal, Rychetník, Svoboda, Fikar (86. Časta), Vedral, Beseda, Svatík (32. Karmazín), Průša, Vašíček.
MFK Karviná: Ciupa – Formela, Puchel, Smrž, Ramirez (65. Egri), Lingr, Sas, Kyriakopoulos (68. Řapek), Putyera, Soročenko, Duda.
Branky: 36. Svoboda – 1. Puchel, 90. Sas. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Polák. ŽK: Karmazín (JIH). Diváci: 100.

Utkání začali hosté z Karviné naprosto skvěle. Už po necelé minutě pláchl nepozorné obraně po levé straně Erik Puchel a svou akci zakončil prudkou ranou ke vzdálenější tyči. Vysočina byla poté mírně aktivnější, ale ze své kombinace si šance nevytvořila.

Naopak po sedmnácti minutách hry mohla Karviná zdvojnásobit svůj náskok, když dostal nabito vlevo úplně volný Lingr, ale proti jeho ráně Kolář vytáhl skvělý zákrok a poradil i s následnou dorážkou. Deset minut před koncem Jihlava dokázala vyrovnat. Po rohovém kopu si na míč naskočil zcela volný Petr Svoboda a pohotovou hlavičkou zakončil přesně k tyči.

V samém závěru poločasu mohla Vysočina dokonce překlopit skóre na svou stranu, jeden z domácích hráčů ale z blízkosti poslal míč vysoko nad branku. První poločas už další šanci nepřinesl, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Druhý poločas nabídl svázanou taktickou bitvu, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Jihlava i Karviná se tlačily do zakončení, větší šance se ale diváci nedočkali. Centrované míče často končily v náručích brankáře a zdálo se, že utkání skončí remízou.

Rozuzlení nakonec přinesla poslední minuta hry. Ostap Sas dostal trochu prostoru na vápně, míč si kličkou připravil na levačku a poté jeho prudká rána skončila u bližší tyče. Brankář Jihlavy si na míč sice sáhl, ale cestě do sítě nezabránil. Karviná tak načasovala svůj vítězný gól naprosto skvěle a z Vysočiny si odváží cenné tři body.