29.05.2018
PRI - KAR
5 : 1
20.05.2018 | Tomáš Kučera

Liberec přišel o výhru na Slovácku pět minut před koncem a vypadl z boje o titul

Fotbalistům Liberce se podařilo otočit utkání na hřišti Slovácka z 0:1 na 2:1 a byli několik málo minut od důležité výhry. Jenže ta se nakonec nekonala. Liberec přestal v ponechané výhodě soupeři hrát, Slovácko vyrovnalo na 2:2, čímž vystrnadilo Slovan z boje o titul. Liberec totiž před závěrečným kolem ztrácí na vedoucí duo nedostižné čtyři body.

8.kolo  •  ne 20.5.2018  •  11:00
1.FC Slovácko
2:2
FC Slovan Liberec

Poločas: 1:0
1.FC Slovácko: Daněk – Hofmann, Rezek, Tischler, Hellebrand (89. Čajka), Mareš (70. Hani), Pospíšil (70. Flasar), Vaďura, Minx, Šimko, Vasiljev.
FC Slovan Liberec: Franc – Sixta (82. Lábek), Doležal (87. Obročník), Vrabec, Micovčák, Baláž, Kazda, Dvořák, Michalec, Michal, Gembický.

Branky: 12. a 85. Rezek – 62. Micovčák (pen.), 70. Kazda. Rozhodčí: Adámková – Pfeifer, Caletka. ŽK: Vaďura – Dvořák, Micovčák, Baláž, Franc. Diváci: 40.

Utkání začali lépe fotbalisté Slovanu, kteří si vypracovali v 7. minutě první šanci zápasu. Sixta vystřelil ve vápně a jeho pokus musel krýt Daněk. O minutu později ještě větší tutovku spálil Dvořák, který hlavičkoval po zmatcích v domácí obraně těsně před Daňkem, který jej bravurním zákrokem vychytal.

Z první branky se ale radovali svěřenci kouče Dekaře ve 13. minutě, po centru Pospíšila dorážel k pravé tyči nikým nehlídaný Jakub Rezek.

Po zbytek první půle mělo více na kopačkách míč Slovácko, ale moc do šancí se nedostávalo, až na konci prvního poločasu Vaďura mohl vstřelit druhou branku, ale brankář Franc byl proti.

Ve druhém poločase Vasiljev centroval do vápna a Vaďura sklepl míč pro Minxe a ten vystřelil k protější tyči, ale gólman Franc vytáhl skvělý zákrok. Přesně v 60. minutě po centru ze strany hlavičkoval Micovčák a balon se odrazil do břevna. Jako by to bylo varování pro domácí hráče, kteří i nadále nechali Liberec tvořit hru.

V 61. minutě v pokutovém území upadl po souboji Kazda a Slovan kopal pokutový kop, který bezpečně proměnil Erik Micovčák. Liberec šel do překvapivého vedení, když Gembický přihrál Matyáši Kazdovi v pokutovém území, který z kroku vystřelil, rána překvapila brankáře Daňka, který reagoval pozdě.

Nakonec se diváci dočkali spravedlivé remízy. V 85. minutě si mysleli hráči Liberce, že bude sudí Adámková pískat faul a přestali chvíli hrát, ale ta dala výhodu domácímu celku, což se modrobílým vyplatilo a Jakub Rezek prostřelil brankáře France. Hosté po inkasované brance mohutně protestovali, ale nebylo jim to nic platné.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.