30.07.2018
SLA - PLZ
24.09.2017 | Lukáš Chuchválek

Mladá Boleslav nedokázala vstřelit Spartě gól a ta tak vyhrála 2:0

Takřka bez opor z A-týmů na sebe narazily druhý a třetí celek tabulky. Byl to zápas o tom, kdo vstřelí branku, bude kontrolovat vývoj. Sparta tedy vsadila na důslednou obranu a díky plnění defenzivních povinností vynulovala mladoboleslavské fotbalisty. Dvojice zahraničních hráčů Dao a Traore se postarala o ofenzivní část.

9.kolo  •  ne 24.9.2017  •  10:30
FK Mladá Boleslav
0:2
AC Sparta Praha

Poločas: 0:1
FK Mladá Boleslav: Jedlička – Komárek (82. Dib), Klíma, Kühnel, Novák, Košek, Vejr, Machů, Rudzan, Procházka (66. Krčmář), Kopa.
AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Březina, Kouyate, Čmelík, Mareček, Špaček (75. Urban), Traore (82. Balvín), Novotný, Matoušek, Dao (89. Boula).
Branky: 7. Dao, 47. Traore. Rozhodčí: Rejžek – Myška, Vodrážka. ŽK: bez karet. Diváci: 141.

Po úvodním výkopu měla optickou převahu domácí Mladá Boleslav, jež však neproměnila svou šanci. Tak přišel v 7. minutě trest, kdy si mladoboleslavští obránci nepohlídali útočníky soupeře při závaru před vlastní bránou, kdy nedokázali odkopnout balón. Zmatků využil pohotový Youssouf Dao, jenž balón vyražený od gólmana poslal nekompromisně k levé tyči.

Spartě díky tomuto vedení narostlo sebevědomí a byla nebezpečnějším týmem. Zřejmé to bylo zejména díky tomu, jak akce Sparty a Boleslavi vypadaly. Zatímco hosté se ke střelám dostávali lehčeji a mířili přesněji, domácí jako by se na šance nadřeli a často se stávalo, že se balóny v šestnátce několikanásobně odrážely od soupeřových obránců, kteří byli výborně rozestavení.

Ve 27. minutě přesto měli dobrou šanci na srovnání, když využili skutečnosti, že brankář Vorel byl moc povyběhnutý z brány, a pokusili se ho od půlky hřiště přehodit, jenže mířili těsně nad. Na druhé straně se Boleslav potýkala s agilní dvojicí sparťanských legionářů Dao-Traore. Stav však zůstal do konce poločasu nezměněný.

Po výměně stran se blýskl krátce po zahájení druhého poločasu Lamine Baba Traore, jenž skvělou individuální a rychlou akcí nekompromisně od levé strany zakončil k protější tyči. Boleslav sice po této studené sprše zahájila mohutnou ofenzívu, ale chyběl klid v zakončení, naopak Sparta si ještě více hlídala své zadní vrátka a spoléhala na rychlé protiútoky a na standardní situace.

Traore pak v 59. minutě připravil pro Čmelíka šanci, která vypadala podobně jako druhý gól, avšak Jedlička si nyní prostor od levého křídla pohlídal a vytěsnil jeho nepříjemně prudký pokus na roh. Čas plynul a domácí se snažili rozhýbat soupeře střídáním. Sparta ale i nadále bránila a střelecké pokusy končily buď mimo, nebo byly odražené sparťanskou obranou.

Brankář Vorel však měl příležitost ukázat své umění v momentě, kdy tečovaný balón změnil směr a plachtil přímo pod břevno. Konečky prstů však nulu na svém kontě ubránil. Zesílený tlak domácích vedl i k dalšímu přímému ohrožení branky Sparty, když Vejr nastřelil z první břevno. Konec zápasu však poznamenaly fauly a střídání, jež narušily plynulost. Sparta tedy uhájila své vedení 2:0 a odvezla si všechny tři body.