30.07.2018
SLA - PLZ
02.10.2017 | Daniel Kinc

Mladá Boleslav otočila duel na hřišti Bohemians a odvezla si všechny body

Rychlý inkasovaný gól Mladou Boleslav nerozhodil. Středočeši dokázali ještě v prvním poločase srovnat krok s Bohemians a ve druhé půli pak dvěma góly rozhodli o své výhře v hlavním městě 3:1.

10.kolo  •  po 2.10.2017  •  11:00
Bohemians Praha 1905
1:3
FK Mladá Boleslav

Poločas: 1:1
Bohemians Praha 1905: Kouba – Brak, Buchta, Václavík, Vrána (59. Melíšek), Jirásek (70. Begič), Dias, Kuchta, Vacík, Krch (46. Kocourek), Věchtík (82. Buneš).
FK Mladá Boleslav: Jedlička – Klíma, Kühnel, Novák (87. Pour), Vejr (89. Para), Machů (76. Košek), Rudzan, Procházka (57. Komárek), Levin, Kopa, Fabián.
Branky: 10. Brak – 21. Novák, 68. Komárek, 85. Košek. Rozhodčí: Matějček – Fišer, Kotalík. ŽK: Brak – Levin, Kühnel. Diváci: 100.

Utkání začalo aktivitou domácích klokanů. Ti od prvních minut dobývali polovinu soupeře a v desáté minutě byli odměněni úvodní trefou, když se přesnou ranou prosadil jejich kapitán Vojtěch Brak. Hosté poté ožili, srovnali tempo hry a také oni hrozili směrem dopředu.

Po dvaceti minutách se po rohovém kopu jeden z hostů dostal k přesnému zakončení, jeho gólovou radost však zastavil ofsajd. Boleslavské to ale nemrzelo ani minutu. Rohový kop si vybojovali znovu a na další povedený centr si naskočil Daniel Novák, který přesnou ranou vyrovnal na 1:1.

Hosté hrozili zejména ze vzduchu a po půlhodině hry se musel Kouba opět zaskvět, ale s nebezpečnou hlavičkou soupeře si poradil. Více toho první poločas nepřinesl, a tak odcházely oba celky do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá část hry byla dlouho svázána taktickou bitvou obou celků. Domácí měli herně navrch a byli na míči aktivnější, ovšem vážnější šanci si nevypracovali. O to víc je to muselo mrzet, když dvacet minut před koncem Boleslav definitivně otočila celý zápas. Po rychlém brejku na pravé straně si na centr naběhl na hranici vápna střídající David Komárek, který z první povedenou střelou vymetl vzdálenější šibenici.

Bohemians museli vrhnout všechny své síly do útok, nicméně obrana obhájce titulu fungovala na jedničku. Definitivní pojistku navíc přidali hosté pět minut před koncem, kdy se prosadil také další střídající hráč, a to Dominik Košek, jenž podpořil brejk hostů a po centru tentokráte z levé strany zamířil ze středu hranice šestnáctky přesně po zemi ke vzdálenější tyči.

Mladá Boleslav tak zvládla ve druhém poločase otočit duel proti Bohemians a z hlavního města si po výhře 3:1 odváží všechny tři body!