PRI - TRI
1 : 2
18.02.2018 | Michal Janoštík

Mladá Boleslav porazila Teplice i podruhé v sezoně

Vstup do jarní části Juniorské ligy vyšel lépe v souboji Mladé Boleslavi s Teplicemi domácím. Středočeši se hned zkraje zápasu ujali vedení a své vítězství potvrdili dalšími dvěma góly v závěru utkání. V utkání zářil Tiemoko Konate, nová posila Mladé Boleslavi z pražské Sparty.

18.kolo  •  ne 18.2.2018  •  11:00
FK Mladá Boleslav
3:0
FK Teplice

Poločas: 1:0
FK Mladá Boleslav: Vejmola – Komárek, Chaluš, Sus, Vejr (77. Kopa), Machů, Dohnalík (69. Košek), Rudzan, Zabilanský (81. Procházka), Konate, Glöckner.
FK Teplice: Němeček – Zárybnický, Hasil, Richter, Berešík (46. Kodad), Šimeček, Novotný, Gebert (46. Hruštinec, 69. Prpič), Švejda, Haljeta (69. Martirosjan), Díaz (74. Kotrba).

Branky: 3. Dohnalík, 77. Košek, 85. Chaluš (pen.). Rozhodčí: Orel – Poživil, Vodrážka. ŽK: bez karet. Diváci: 100.

Utkání začalo zostra. Již ve třetí minutě totiž Michal Dohnalík využil pasu od Machů a technickým pokusem překonal brankáře Němečka. Pro Mladou Boleslav to znamenalo brilantní start, nicméně následující minuty se odehrávaly především ve středu pole.

Oba týmy si připravily své šance, ale další gól nepřicházel. Za hosty se postupně neprosadili Haljeta či Gebert, za domácí pak Dohnalík či Konate, který byl v utkání velmi aktivní.

Druhý poločas se odehrál v režii Mladé Boleslavi, která do něj vstoupila velmi aktivně a vytvářela si šance. Hned v úvodu zahrozili Dohnalík s Konatem, ale jejich pokusy postrádaly větší důraz. Ani další šance domácí nedokázali využít, přesto se ještě dvakrát nakonec prosadili.

V 77. minutě se po kombinaci s Konatem prosadil Dominik Košek a o osm minut později proměnil Matěj Chaluš nařízený pokutový kop po faulu na Konateho. Mladá Boleslav tak do jarní části vstoupila pravou nohou, na domácí půdě porazila Teplice vysoko 3:0.