PRI - TRI
1 : 2
18.03.2018 | Matěj Vybíral

Mladá Boleslav uzavřela základní část vysokou výhrou nad Jabloncem

Mladá Boleslav zakončila základní část výhrou. Rozdíl v tabulce byl znát hned od začátku zápasu a Středočeši si s chutí zastříleli, Jablonec porazili 6:1 a dočasně se posunuli před Spartu. Jablonečtí prohráli druhý zápas v řadě.

22.kolo  •  ne 18.3.2018  •  15:30
FK Mladá Boleslav
6:1
FK Jablonec

Poločas: 3:0
FK Mladá Boleslav: Šeda – Komárek (67. Krčmář), Rudzan, Zabilanský (72. Procházka), Vejr (62. Košek), Dohnalík, Sus, Mareš, Kopa, Machů, Glöckner.
FK Jablonec: Richter – Piroch, Petržilka, Breda, Krištof, Schön (78. Smíšek), Kozák (58. Maqastena), Kebísek, Vitkovič (80. Čech), Kubista M., Hajdo.

Branky: 64. a 88. Košek, 14. Zabilanský, 17. Komárek, 34. Vejr, 76. Procházka – 78. Breda. Rozhodčí: Severýn – Vít, Černý. ŽK: Piroch, Kozák, Schön, Vitkovič (JAB). Diváci: 10.

V prvních minutách se ještě hosté drželi a dokonce vyprodukovali i střelecké zakončení, bránu však netrefili. Poté už převzali iniciativu Středočeši. Ve 12. minutě ještě Richter zasahoval, ale o dvě minuty už po střele Jana Zabilanského lovil míč ze sítě. A v 17. minutě šla Boleslav do dvoubrankového vedení! Po rozehrání standardní situace se k míči dostal David Komárek a Richtera překonal podruhé.

Domácí byli i nadále aktivnější a vypracovávali si šance, do konce poločasu ještě stihli přidat třetí branku, o kterou se postaral devatenáctiletý útočník Vítek Vejr. Jablonci se nedařilo v žádném ohledu, v první půli inkasoval kromě tří branek i tři žluté karty.

V úvodu druhého poločasu si sice Severočeši vypracovali možnost skórovat při rohových kopech, ale domácí se vždy ubránili. Naopak to byla Mladá Boleslav, která dostala míč do sítě. Střídající Dominik Košek byl na hřišti teprve dvě minuty a hned se podepsal jako autor čtvrté branky domácích.

Do konce zápasu stihly padnout ještě tři góly. Dlouhé obléhání hostující branky přetavila Boleslav v úspěšný útok, po střele Patrika Procházky musel gólman Richter lovit balon ze sítě popáté. Jablonec se však dočkal alespoň snížení, a to hned po dvou minutách, kdy se trefil David Breda.

V samotném závěru ale přišla ještě jedna branka mladoboleslavských fotbalistů, v 88. minutě vypálil podruhé do černého střídající Dominik Košek a upravil na konečných 6:1.