PRI - KAR
5 : 1
08.04.2018 | Michal Janoštík

Mladá Boleslav vstoupila do boje o titul vysokou výhrou nad Libercem

Duel Mladé Boleslavi se Slovanem Liberec otevřel boje také v nadstavbové skupině A, v níž se bude bojovat o titul. A jeho obhájce z Mladé Boleslavi vkročil do druhé části sezony pravou nohou, když Slovan porazil vysoko 5:2. Pro liberecký celek to byla první porážka v jarní části sezony.

1.kolo  •  ne 8.4.2018  •  11:00
FK Mladá Boleslav
5:2
FC Slovan Liberec

Poločas: 2:0
FK Mladá Boleslav: Mikulec – Klíma, Rudzan (83. Krčmář), Fabián, Vejr (64. Komárek), Rada (73. Procházka), Ladra (80. Zabilanský), Kateřiňák, Dohnalík (73. Košek), Glöckner, Kopa.
FC Slovan Liberec: Franc – Wiesner, Ševčík, Baláž, Heppner, Malinský (80. Micovčák), Graiciar (69. Vrabec), Kačaraba, Dvořák (46. Prokš), Michal (69. Michalec), Gembický (60. Kazda).

Branky: 12. a 37. Ladra, 47. Kateřiňák, 60. Dohnalík, 76. Rudzan – 79. Michalec, 90+1. Micovčák. Rozhodčí: Nenadál – Melichar, Pospíšil. ŽK: bez karet. Diváci: 100.

Utkání začalo opravdu zostra a bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát. Hostující Liberec si vypracoval mírnou převahu, která vedla i k prvnímu střeleckému pokusu a následnému již druhému rohovému kopu. Ten se vyvinul hodně zajímavě, ale zakončení skončilo pouze na tyči. No a jak to tak bývá, tak přišel trest. Tomáš Ladra zakončil rychlou akci svého celku a první střelu domácích přetavil v branku.

Slovan nepolevil a snažil se o vyrovnání. Chyběla mu ovšem přesnost a lepší konečná fáze. Postupem času tempo poněkud upadlo, ale Liberec se stále tlačil více do zakončení. Mladá Boleslav mu však nadělila lekci z produktivity. I druhá střela Tomáše Ladra totiž skončila za zády France. Mladoboleslavský střelec dostal namazáno na malé vápno a chladnokrevně zakončil.

Liberec další obdržená branka poněkud zaskočila, soupeř přebral iniciativu, ale v posledních osmi minutách již další branku nepřidal. A to i přes to, že si vypracoval dobré šance při rohových kopech. Po prvním poločase ale mohl být hodně spokojený.

Jiří Kateřiňák začal druhý poločas parádní trefou po standardní situaci a zdálo se, že je hotovo. To nejlepší ovšem stále mělo přijít. Liberec otevřel hru a hrálo se nahoru dolů. Akce střídala akci a fanoušci se rozhodně nenudili. V 59. minutě dostali hosté šanci k volnému přímému kopu ze zajímavého místa, ale místo toho, aby dali branku, tak další obdrželi. Michal Dohnalík totiž dokonale využil obrovské hrubice liberecké obrany a lobem poslal míč do sítě soupeře.

To jakoby Slovan již definitivně zlomilo. Přestalo se mu dařit, kombinace vázla a Mladá Boleslav kompletně převzala otěže zápasu. A byla za to odměněna pátým gólem, kterého docílil Ondřej Rudzan. Ten totiž napřáhl z úctyhodné dálky a jeho projektil zapadl přesně k tyči.

I Liberec se však nakonec prosadil. Jiři Michalec se projevil jako skvělé střídání a jedenáct minut před koncem zápasu upravil stav na 5:1 z pohledu domácích. Náskok mohl navrátit Kateřiňák, avšak jeho nádherný pokus ještě krásněji vytěsnil na rohový kop Franc.

Poslední slovo tak měli hosté, konkrétně Erik Micovčák, který využil volného místa ve vápně, a v 91. minutě uzavřel gólový účet zápasu. Mladá Boleslav si tedy připsala první body, naopak Liberec nezačal úplně ideálně.

Fortune Akpan Bassey

Rok narození: 1998

Útočník Bohemians Praha 1905 přispěl k vysoké výhře 5:1 nad Jabloncem hattrickem.