SLA - PLZ
X
01.10.2017 | Vít Muzikář

O výhře Teplic nad Plzní rozhodl krásný gól Žitného

V utkání 10. kola české skupiny Juniorské ligy mezi Teplicemi a Plzní padaly góly jen v prvním poločase. Hostující Viktoriáni šli po šestnácti minutách do vedení, nicméně domácí v krátkém čase vyrovnali Haljetou a poté o výhře Severočechů 2:1 rozhodl krásným gólem Žitný.

10.kolo  •  ne 1.10.2017  •  11:00
FK Teplice
2:1
FC Viktoria Plzeň

Poločas: 2:1
FK Teplice: Nikiforov – Dressler, Haljeta (70. Hruštinec), Hyčka, Urma, Žitný (90. Zárybnický), Vošahlík (74. Šimeček), Kodad, Šup (84. Berešík), Hasil, Červenka (79. Švejda).
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Novák, Pilař (46. Pavlík), Vacovský, Kadar, Sedláček (67. Skála), Vais, Ryška (80. Mudra), Čermák, Suchý, Arzberger (61. Kulhánek).
Branky: 21. Haljeta, 23. Žitný – 16. Pilař. Rozhodčí: Severýn – Vitner, Fišer. ŽK: bez karet. Diváci: 120.

Úvod zápasu rozhodně nebyl opatrný. Sváček zasáhl proti střele na bližší tyč i následné dorážce. Plzeň se mohla prosadit z brejku, ale křižná střela dopadla vedle pravé tyče.

Navíc to nebylo vše, Západočeši měli ještě velkou šanci, když jeden z hostů dostal dobrou kolmici, jenže jeho razantní střela šla mimo branku Nikiforova. Ostatně, diváci viděli velice zajímavou podívanou v úvodních minutách. Tu ukončil hráč Teplic zakončením z malého vápna nad branku Sváčka.

V 16. minutě šla Viktoria do vedení. Spolupráce Kadara a Arzbergera vyústila v centr na zadní tyč, když skluzem dopravil míč do sítě Václav Pilař. Avšak hostující celek vedl pouze krátkou dobu, uběhlo sotva šest minut. Dressler využil standardní situace k centru na hlavu Nermina Haljety a jeho zakončení k levé tyči přistálo za Sváčkem.

Za další dvě minuty už Plzeň prohrávala a padl jeden z nejhezčích gólů letošního ročníku Juniorské ligy. Aktivní Urma postrčil míč z levé strany na Patrika Žitného a ten ranou z třiceti metrů rozvlnil levý horní roh západočeské branky. Na tohle snad ani nemohl Sváček dosáhnout, ačkoliv šel proti dalekonosné střele protihráče.

Kdo čekal aktivitu Plzně směrem dopředu ve druhém poločase, tak musel být zklamaný. Hostující celek netlačil svého soupeře a nedostával se před Nikiforova. Zápas lehce ztratil tempo. Víceméně zaujala pouze chyba Sváčka v rozehrávce, kterou ovšem domácí junioři nepotrestali.

Asi největší šance druhého dějství přišla v 77. minutě, když Sváček vyrazil střelu z dvaceti metrů. Hyčka měl při své dorážce před sebou celkem hodně odkrytou branku protivníka, ale skóre se nezměnilo.

V závěru si Plzeň nevypracovala větší tlak před Nikiforovem. A tak Západočeši nadále čekají od poloviny srpna na venkovní výhru.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.