PRI - KAR
5 : 1
30.10.2017 | Michal Janoštík

Olomouc musela dotahovat, s Jihlavou remizovala 1:1

Hosté z Vysočiny se na Hané rychle ujali vedení, ve druhé minutě přesně mířil Fikar. Domácí Sigma se přes dobře bránící mužstvo Jihlavy dlouho nedokázala prosadit, povedlo se jí to až šestnáct minut před koncem, kdy vyrovnal Chytil. Na výhru však ani jedno z mužstev už nedosáhlo.

12.kolo  •  po 30.10.2017  •  13:00
SK Sigma Olomouc
1:1
FC Vysočina Jihlava

Poločas: 0:1
SK Sigma Olomouc: Spurný – Obročník (63. Grygar), Vichta, Nízký (72. Kiška), Antl, Romero (46. Neuer), Voleský, Moulis, Krayzel, Bala, Štěrba (46. Chytil).
FC Vysočina Jihlava: Kolář – Matulka (60. Vrzal), Smejkal, Demeter, Rychetník, Fikar (87. Karmazín), Vedral, Dujmovič (75. Beseda), Svatík, Průša, Vašíček.
Branky: 74. Chytil – 2. Fikar. Rozhodčí: Vojkovský – Polák, Horák. ŽK: Moulis, Bala – Svatík. Diváci: 40.

První poločas začal hrubou chybou v obraně Sigmy, kterou potrestal Daniel Fikar. Ten vyběhl do protiútoku a střelou do protipohybu přesně k tyči nedal brankáři šanci. O pár minut později mohl Moulis korigovat z přímého kopu, avšak Kolář byl proti a tygřím skokem mu překazil radost. Sigma byla nadále aktivní a ve 14. minutě se mohla radovat z branky. Zakončení z malého vápna ale i za přispění soupeře šlo jen těsně nad břevno.

Do protiútoku se následně hnal Matulka, jenž si však na Spurného nepřišel a skóre se tak neměnilo. Olomouc byla aktivnější, ale do šancí se moc nedostávala. Jihlava čekala na protiútoky, který v 25. minutě střelou mezi nohy gólmana Demeter nevyužil.

A protože o dvě minuty později Moulis z přímého kopu trefil jen břevno, stále byli v menší výhodě hosté. Postupem času se ale dostávali více a více pod tlak. Vyrovnání Olomouce nebylo uznáno pro ofsajd a další šance skončila znova břevnem. I přes velkou snahu Sigmy tak dopadl první poločas lépe pro soupeře.

Druhý poločas pokračovala Olomouc ve velmi aktivním pojetí hry, což mohlo resultovat v branku, kdy Moulis našel ve vápně Vichtu, ovšem ten Koláře neprostřelil a hostující brankář si připsal velmi důležitý zákrok. Jihlava už se nedostávala ani do nijak nebezpečnějších šancí z protiútoků, Sigma hrála konzistentně a šla si za vyrovnáním.

V 67. minutě to ještě po skrumáži před brankou nevyšlo, ale o sedm minut později již radost byla na světě. Antl našel na bodu pro pokutový kop Mojmíra Chytila a střídající hráč nedal ranou k tyči brankáři šanci. Domácí byli i nadále aktivnější, ale dobře bránící Vysočina je již do ničeho nepustila.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.