18.02.2019
OLO - JIH
09.05.2018 | Michal Chadim

Ostrava podruhé v nadstavbě vyhrála, doma porazila Teplice 2:1

V rámci dohrávky 5. kola skupiny o titul se proti sobě postavili fotbalisté Baníku Ostrava a Teplic. Zápas plný šancí na obou stranách zvládli lépe domácí hráči, kteří díky dvěma gólům z prvního poločasu dokázali svého soupeře porazit 2:1. Teplice v druhé části sice snížily, ale vyrovnat už se jim nepodařilo.

5.kolo  •  st 9.5.2018  •  11:00
FC Baník Ostrava
2:1
FK Teplice

Poločas: 2:0
FC Baník Ostrava: Budinský – Helešic, Psyché, Kania (46. Dolba), Lehnert (89. Kubík), Bolf, Hejl (53. Žák), Mládek (71. Houdek), Breda, Rizvanov, Stáňa.
FK Teplice: Němeček – Haljeta (80. Martirosjan), Berešík (83. Zárybnický), Hruštinec, Šimeček, Novotný, Gebert (71. Batryn), Kodad, Díaz (46. Švejda), Hasil, Richter.

Branky: 19. Lehnert, 26. Stáňa – 61. Šimeček. Rozhodčí: Mrázek – Kotík, Dresler. ŽK: bez karet. Diváci: 80.

Ostravští fotbalisté vstoupili do utkání proti Teplicím hodně aktivně. Už v první minutě se dopředu hnal Bolf, ale v tísni proti obráncům hostí se do zakončení nedostal. Podobně si hned vzápětí vedl na druhé straně i Kodad, který neuspěl v souboji proti hráčům Baníku. První větší šanci si ve třetí minutě vytvořil domácí Mládek, který ze vzdálenosti deseti metrů napálil míč do břevna.

Radostněji bylo ve Vřesině až v osmnácté minutě, kdy si domácí hráči potáhli míč po pravé straně. Následně se jim podařilo odcentrovat do pokutového území, kde se míč dostal k Lukáši Lehnertovi, který střelou z první na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání. O sedm minut později to bylo už o dvě branky, když se prakticky po stejné situaci k míči dostal Bronislav Stáňa a střelou k pravé tyči přidal druhou branku Ostravy.

Vzápětí to mohlo být zásluhou Kanii už 3:0, ten ale nejprve po centru našel pouze obránce Teplic a vzápětí z dorážky střílel jen do rukavic teplického brankáře.

Ostrava se v druhém poločase snažila pokračovat v nastoleném tempu z první části. Vytvořila si několik šancí, které ale nedokázala zakončit. Teplice hrozily převážně z rychlých protiútoku, které ale v úvodu druhé poloviny dopadaly podobně jako ty ostravské na druhé straně.

Přesto se hostům jeden brejk v 60. minutě povedl a dočkali se snížení. V pokutovém území si naběhl na centrovaný míč z pravé strany Michal Šimeček, který stejně jako ostravští hráči v prvním poločase střelou z první umístil míč k pravé tyči.

Ve zbývajícím čase se hosté snažili kombinační hrou o vyrovnání, ale to se jim přes skvělou obranu domácích už nepovedlo. Ostrava svůj náskok ubránila a porazila tak Teplice 2:1.