PRI - KAR
5 : 1
21.05.2018 | Michal Janoštík

Plzeň o své výhře v Olomouci rozhodla minutu před koncem

V pondělním utkání 8. kola Juniorské ligy mezi Olomoucí a Plzní, kterému přihlíželi i videorozhodčí, jsme mohli vidět několik zajímavých šancí a situací. Lépe ze souboje vyšli plzeňští hráči, kteří hlavně ve druhém poločase svého soupeře výrazně přehrávali a v poslední minutě vyválčili tři body.

8.kolo  •  po 21.5.2018  •  14:00
SK Sigma Olomouc
1:2
FC Viktoria Plzeň

Poločas: 1:0
SK Sigma Olomouc: Reichl – Neuer, Kotouč (46. Grygar), Surzyn, Nízký (75. Kratochvíl), Grečmal (64. Šidlík), Chytil (46. Pavelka), Yunis, Galus, Sladký, Kamas (59. Vybíral).
FC Viktoria Plzeň: Mařík – Míka (46. Hranáč), Kepl, Pek J. (58. Svoboda), Kadar, Šulc, Ryška (85. Holík), Řezáč, Pavlík, Pek O., Arzberger.

Branky: 44. Kamas – 64. Arzberger, 89. Kepl. Rozhodčí: Mrázek – Pelikán, Antoníček. ŽK: Grygar (OLO). Diváci: 80.

Zápas začal ve vysokém tempu, ale zároveň hráče brzdily časté nepřesnosti. O něco více ze hry měla hostující Plzeň, která si rovněž připravila první šanci zápasu. Dalekonosná střela ze zhruba pětadvaceti metrů však skončila pouze na břevnu.

O pár minut později mohli udeřit i domácí, kteří se po rohu dostali k zajímavé hlavičce, kterou na poslední chvíli jeden z obránců soupeře na lajně odhlavičkoval do bezpečí. Sigma postupem času přebírala otěže, ale mohla to být právě ona, kdo inkasoval. Před její bránou se z ničeho nic zjevil soupeř, ovšem jeho pokus z malého vápna doslova vyškrábl Reichl na rohový kop.

Zdálo se, že první poločas již branku nenabídne, ovšem v tom se Vojtěch Kamas opřel zpoza vápna do míče a i přes to, že si Mařík sáhl na míč, skončil v šibenici jeho branky. Olomouc se tedy gólem do šatny dostala do vedení.

Sigma se ihned na úvod druhého poločasu mohla dostat do pohodlnějšího náskoku, ale Mařík si střelu na přední tyč pohlídal a vyrazil ji na rohový kop. Poté začala úřadovat Plzeň. Nejdříve si nadvakrát Reichl poradil se střelami ve vápně, a poté i se zakončením po úniku soupeře.

Tlak ovšem sílil a nevyhnutelné se stalo skutečností. Tomáš Arzberger se ve vápně zachoval velmi chladnokrevně a po vybojování míče z otočky poslal svou střelu přímo k levé tyči. Hosté ucítili šanci na tři body a ještě více zmáčkli svého soupeře.

Nedařilo se jim ale vytvořit si větší šanci, kterou by mohli přetavit v branku. No a tak mohl přijít trest. V 83. minutě se z protiútoku snášel střílený centr do vápna hostů a jen tak tak, že na něj domácí nedosáhli. Plzeň kritický okamžik přežila a mohla znova útočit.

V 88. minutě Reichl ještě skvěle zneškodnil střelu soupeře, ale na pokus Tomáše Kepla o minutu později již nárok neměl. Kepl ve skluzu doslova dotlačil míč do branky a jeho tým se radoval ze zisku všech bodů v poslední minutě zápasu.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.