PRI - TRI
1 : 2
28.08.2017 | Vít Muzikář

Plzeň poprvé v sezoně prohrála, v Praze nestačila na Slavii

Junioři Slavie přetrhli šňůru Plzně, která čítala čtyři zápasy bez prohry. Viktoria svým herním projevem v Praze zklamala a neodvezla si ani bod po výsledku 3:1 z domácího pohledu. O výhře sešívaných svými góly rozhodli Čvančara, Alvir a Bucha, za hosty snižoval Arzberger.

5.kolo  •  po 28.8.2017  •  11:00
SK Slavia Praha
3:1
FC Viktoria Plzeň

Poločas: 0:0
SK Slavia Praha: Čočišvili – Chaluš, Stropek, Vejvar, Alvir, Badocha (79. Stehno), Kovařík P., Lauricella M. (46. Čvančara), Trapanovski (60. Trajkovič), Havrda (83. Mach), Bucha.
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Novák, Vacovský, Kadar, Vais, Ryška (75. Svoboda), Suchý (56. Pihrt), Mudra (55. Šulc), Pavlík (83. Čihák), Pek, Arzberger.
Branky: 52. Čvančara, 69. Alvir (pen.), 73. Bucha – 60. Arzberger. Rozhodčí: Ginzel – Poživil, Vlček. ŽK: Lauricella M., Bucha – Suchý, Vais. Diváci: 92.

První poločas příliš zajímavého nepřinesl. Ani jeden z týmů se nemohl prosadit, brankáři Sváček a Gruzínec Čočišvili byli víceméně bez práce. Větší šanci měl pouze domácí celek, když zahrával standardní situaci z osmnácti metrů ve 40. minutě. Jeden z hráčů domácích ovšem trefil pravou nohou pouze zeď hostů.

Ve druhém dějství držela více balon Slavia. A právě pražské mužstvo šlo do vedení, když přizemním pokusem z penaltového puntíku překonal Sváčka střídající Tomáš Čvančara.

Červenomodří se dlouho nemohli dostat k pořádné šanci, Čočišvili takřka nezasahoval ve své brance. Ale poté inkasoval po střele Tomáše Arzbergera z šestnácti metrů, kdy si jinak levý záložník Plzně seběhl na střed.

V 68. minutě se začaly dít věci. Již zmiňovaný Sváček nejprve vyrazil střelu na přední tyč, domácí ovšem zůstali u míče. Jeden z hráčů Slavie padl na levé straně ve vápně Západočechů na zem a chystal se na rohový kop. Sudí Ginzel ovšem ukázal na penaltu. Míč si postavil Marko Alvir a bez problémů poslal míč po zemi k levé tyči do protipohybu plzeňského brankáře.

Slávisté se touto trefou výrazně uklidnili a ve zbytku utkání se Viktoria nedostala k závěrečnému tlaku. Třetí gól ještě přidal kapitán Pavel Bucha, když křížem zakončil k levé tyči.

Sešívaní měli převahu v držení míče, ale jinak ani jeden ze soupeřů nepředvedl směrem dopředu nic světového. Plzeň tak napodruhé tentokráte vyšla v hlavním městě naprázdno. Po výhře nad Bohemians 4:3 prohrála se Slavií 1:3.