TRI - SLO
X
13.05.2018 | Adam Joska

Plzeň vyrovnala za pět minut dvanáct a proti Bohemians brala bod

Při prvních dvou střetnutích Plzně s Bohemians padlo celkem jedenáct branek, po první půli třetího duelu, ve které byli domácí mírně lepší, to na gólové hody příliš nevypadalo. Bohemians začali druhou část zápasu lépe a po trefě Hadiho se ujali vedení, které jim sebral minutu před koncem základní hrací doby Arzberger. Bohemians v závěru ve velké šanci selhali, a tak se týmy rozešly smírně.

7.kolo  •  ne 13.5.2018  •  11:00
FC Viktoria Plzeň
1:1
Bohemians Praha 1905

Poločas: 0:0
FC Viktoria Plzeň: Mařík – Kadar, Pek O., Čihák (30. Svoboda), Ryška – Suchý, Pavlík – Pek J., Řezáč (73. Petr), Pihrt (86. Holík) – Arzberger.
Bohemians Praha 1905: Kouba – Václavík, Brak, Hůlka, Kocourek – Jeslínek, Káš, Hadi – Vetešník (64. Vrána), Bassey (86. Vieira), Selemani (80. Buneš).

Branky: 90. Arzberger – 50. Hadi. Rozhodčí: Kožár – Vlček, Petřík. ŽK: Kadar, Pavlík, Pek J., Petr – Selemani, Vrána. Diváci: 100.

Oba celky začaly aktivně, obrany obou mužstev ovšem fungovaly dobře, při vysokém napadání jim ale nezbývalo nic jiného, než nakopávat balony na útočníky. První vážnější šance utkání přišla po čtyřiadvaceti minutách hry, když Selemani střílel z malého vápna k tyči, ale brankář Mařík vytáhl míč dobrým zákrokem na roh.

Domácí museli již po půl hodině hry střídat a poté si i oni vypracovali první větší šanci. Po centru od Ryšky z levé strany byla před Arzenbergerem poloprázdná branka, jenže míč ve vápně těsně minul. O čtyři minuty později přišla další šance Plzně, Kadar obehrál dva protihráče a odcentroval na Řezáče, který hlavičkou netrefil bránu.

Bohemians vstoupili do druhé půle aktivněji, hned v úvodu si vybojovali standardku, kterou rozehrál Jeslínek a na vzdálenější tyči zakončoval hlavou těsně vedle tyče Hůlka. Plzeň držel brankář Mařík, po centru Vetešníka si skvěle poradil s hlavičkou z blízkosti od Basseyho. Jenže v 52. minutě už kapituloval, když mu nedal šanci zakročit svou ranou zpoza vápna ke vzdálenější tyči Mohammed Olarewaju Hadi.

Domácí se snažili srovnat, jenže rázem mohli prohrávat o dva góly, když chybovali v rozehrávce, čehož využil ke střele po zemi Kocourek, jehož pokus vyrazil gólman Mařík do tyče. Plzeňští postupně zvyšovali svůj tlak, kterému obrana Bohemians dlouho odolávala. Minutu před koncem základní hrací doby se ale domácí prosadili, Tomáš Arzberger se dostal k míči u levé tyče a se štěstím ho propasíroval do brány hostí.

V první minutě nastavení si Bohemians mohli vzít své vedení zpět, Vieira, jenž byl plný sil po střídání, obešel brankáře Maříka a měl před sebou odkrytou branku, dobrým obranným zákrokem zachránil domácím bod Svoboda.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.