27.08.2018
SPA - BOH
14.05.2018 | Michal Raška

Po gólovém hodu ve druhém poločase nakonec získalo tři body Slovácko

První poločas byl vyrovnaný, ale nakonec byli při odchodu do šaten šťastnější hosté, když se ve 27. minutě prosadil Vaďura. Do druhé půle Karvinští vlétli a už po deseti minutách srovnal Lingr. Odpověď Slovácka ale na sebe nenechala dlouho čekat a o tři minuty později poslal hosty zpátky do vedení Pospíšil. V 69. minutě zvýšil náskok Hellebrand, ale o minutu později po přesné trefě Štěrby to bylo opět o gól. Nakonec sedm minut před koncem se podruhé prosadil Hellebrand a Slovácko si po výhře 4:2 odvezlo všechny tři body.

7.kolo  •  po 14.5.2018  •  12:00
MFK Karviná
2:4
1.FC Slovácko

Poločas: 0:1
MFK Karviná: Krnáč – Coma, Egri (79. Hudek), Galuška, Lingr, Moskál, Putyera, Ramirez (47. Bernatík), Řapek, Štěrba, Weber.
1.FC Slovácko: Trmal – Flasar, Hani, Rezek, Tischler, Hellebrand (85. Hrabina), Mareš, Pospíšil, Vaďura (89. Obdržálek), Minx, Vasiljev.

Branky: 55. Lingr, 70. Štěrba – 69. a 83. Hellebrand, 27. Vaďura, 58. Pospíšil. Rozhodčí: Mikyska – Dohnálek, Pochylý. ŽK: Weber (KAR). Diváci: 15.

Od začátku utkání se hrálo velmi aktivně a po jedenácti minutách byly k vidění tři velké šance. Nakonec ale padla první branka ve 27. minutě, když se k míči dostal ve vápně Richard Vaďura a otevřel skóre utkání. Ke konci první půle byla hra velmi vyrovnaná, ale žádná velká šance se neudála.

Do druhé půle ovšem Karviná vlétla a po minutě hry mohla srovnat, ale Ramirez přestřelil bránu v dobré pozici. Nakonec v 55. minutě mohli domácí vyrovnat, jelikož získali pokutový kop. K penaltě se postavil Pavel Moskál, jeho střelu k pravé tyči brankář Trmal vyrazil jen k Ondřeji Lingrovi, který srovnal na 1:1.

Hosté ale už po třech minutách znovu vedli, když se ve vápně dostal k míči Kryštof Pospíšil a nekompromisně zakončil pod horní tyč. O jedenáct minut později se hostující hráč dostal do vápna, kde upadl, ale k balónu se dostal Patrik Hellebrand a poslal Slovácko do dvoubrankového vedení.

Po minutě hry to bylo opět o jednu branku, jelikož se domácí hráč skvěle dostal do vápna z levé strany, následně přihrál před svatyní Slovácka Janu Štěrbovi a ten zakončil do odkryté brány.

V 83. minutě Slovácko opět ukázalo svou dravost v soupeřově šestnáctce, kde se k balónu dostal Patrik Hellebrand a tvrdou střelou pod horní tyč přidal svou druhou branku a rozhodl o vítězství Slovácka.

Domácí Karviná se tak dál nachází na devátém místě se čtyřmi body, zatímco Slovácko se posunulo na druhou příčku se čtrnácti body.