PRI - KAR
5 : 1
20.05.2018 | Štěpán Slovák

Posílená Mladá Boleslav si poradila s ostravským Baníkem 3:0

Středočeši do utkání vstoupili s brankářem Šedou, stoperem Šušnjarem a záložníkem Susem, tedy posilami z prvního týmu. To se od samotného úvodu projevovalo, domácí celek se po vítězství přiblížil prvnímu místu v tabulce, ostravský tým zůstává i nadále na sedmi bodech.

8.kolo  •  ne 20.5.2018  •  11:00
FK Mladá Boleslav
3:0
FC Baník Ostrava

Poločas: 2:0
FK Mladá Boleslav: Šeda – Klíma, Rudzan, Sus, Košek (78. Machů), Dohnalík (59. Vejr), Procházka, Šušnjar, Zabilanský (70. Krčmář), Kopa, Glöckner.
FC Baník Ostrava: Murin – Mešaninov, Mooc, Kania (33. Hejl, 75. Houdek), Lehnert, Helešic, Bolf, Mládek (33. Dendis), Azackij, Rizvanov, Stáňa.

Branky: 22. Zabilanský, 32. Rudzan, 86. Vejr. Rozhodčí: Severýn – Ratajová, Melichar. ŽK: Hejl (OVA). Diváci: 80.

První útočná akce patřila hostům, Stáňa do vápna posílal přízemní centr, Šeda však dokázal včas zakročit. Domácí dostali po deseti minutách hry příležitost rohového kopu, na centrovaný míč Suse si naskočil Glöckner, jehož hlavička skončila pouze vedle branky. Stáňa byl nejaktivnějším ostravským fotbalistou, což potvrdil po dvaceti minutách hry, když přeběhl celé hřiště a přihrál Mládkovi. S jeho pokusem si dokázal nadvakrát poradit Šeda.

Skóre se měnilo ve 22. minutě, Rudzanův centr proletěl celým vápnem, Jan Zabilanský uspěl v souboji s bránícím soupeřem, následně míč poslal k tyči a otevřel skóre! Po necelé půlhodině hry střílel Sus, jehož dalekonosnému pokusu chyběla razance i přesnost. Skóre se podruhé měnilo sedm minut před koncem prvního poločasu. Rozehrávku přímého kopu si vzal na starost Ondřej Rudzan, který míč napálil přesně k levé tyči a poslal Středočechy do dvoubrankového náskoku.

Hostům už nezbývalo nic jiného, než vsadit na ofenzivu. Boleslav tak hrozila především z rychlých brejků, které jí dlouho nevycházely. Pět minut po startu druhého poločasu se v pokutovém území ocitl nikým nehlídaný Helešic, Šeda míč dokázal vyrazit na rohový kop. Po deseti minutách se domácí dostali do dalšího protiútoku, Klíma našel Kopu, který z deseti metrů přestřelil hostující branku.

Utkání se přelévalo ze strany na stranu, Murin musel vyrážet střelecký pokus Procházky z hranice velkého vápna. Dvacet minut před koncem se do slibné příležitosti dostával Vejr, který obehrál obránce, jenže na brankáře Ostravy už vyzrát nedokázal. Dobrou příležitost na snížení dostali Houdek s Bolfem, kteří se po míči natahovali marně, v opačném případě by skórovali do prázdné branky. Tlak Baníku pokračoval, Šedovi dokonce šest minut před koncem pomohla branková konstrukce.

Definitivní pojistka přišla čtyři minuty před závěrečným hvizdem, když Vítek Vejr utekl hostující obraně, poté překonal brankáře Murina a zvýšil na tříbrankový rozdíl. Úplně poslední příležitost na skórování dostal v poslední minutě domácí Machů. Ten však na ostravského brankáře nevyzrál, Murin míč vyrazil do bezpečí.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.