PRI - KAR
5 : 1
29.10.2017 | Vít Muzikář

Remízový král z Plzně porazil Jablonec v nefotbalových podmínkách

Nejen se svým soupeřem, ale hlavně s nepříjemným větrem museli bojovat junioři Plzně a Jablonce ve vzájemném měření sil. Úspěšněji to nakonec zvládli domácí Západočeši, kteří díky trefám Vaise, Nováka a Pince porazili Jablonec 3:1. Jediný gól Severočechů zaznamenal Matěj Kubista.

13.kolo  •  ne 29.10.2017  •  11:00
FC Viktoria Plzeň
3:1
FK Jablonec

Poločas: 2:0
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Kovařík, Pinc (85. Mudra), Novák, Pilař (89. Kulhánek), Vacovský, Kadar, Vais, Sedláček (60. Arzberger), Živulič (73. Suchý), Pavlík.
FK Jablonec: Klement – Petržilka, Kouřil, Krištof, Pleštil, Hlůže (68. Landfeld), Schön, Haitl, Zezulka (88. Kozák), Kubista M., Kučera.
Branky: 10. Vais, 27. Novák, 76. Pinc – 55. Kubista M. Rozhodčí: Klíma – Petřík, Vlasjuk. ŽK: Kadar, Arzberger (PLZ). Diváci: 100.

Západočeši vstoupili do zápasu o něco lépe. V sedmé minutě ještě Kovařík přes zeď nedostal míč k pravé tyči díky vynikajícímu zákroku Klementa. Jenže o tři minuty později už šel favorit zápasu do vedení, když právě zmiňovaný Kovařík s Pavlíkem připravili pozici pro Jonáše Vaise a ten se nemýlil.

Víceméně každý výkop hostujícího brankáře byl neřešitelný a nehratelný pro spoluhráče. Míč letěl po každém nákopu Klementa kvůli do zámezí. Jablonec hrál navíc v prvním poločase proti větru, a tak měla Plzeň územní převahu.

V 27. minutě se Viktorii naskytly dva rohové kopy v krátkém sledu. Po tom druhém, kdy rozehrál Pavlík, poslal volný Rudolf Novák míč placírkou do značné volné části jablonecké branky. Kapitán Plzně si tak upevnil pozici nejlepšího střelce západočeské juniorky.

I nadále vládly složité podmínky v Luční ulici. Živuličova střela z velké dálky změnu skóre nepřinesla. Posléze nebyli hosté daleko od toho, aby si dali kuriózní vlastní gól, ale jeden z hráčů Jablonce včas zasáhl na brankové čáře. Po poločase tedy Plzeň vedla 2:0.

Po přestávce se pochopitelně měnily strany, a tak měli červenomodří velkou nevýhodu. Sváček ovšem v úvodu druhého dějství vychytal brejk Schöna. Poté měl ještě zajímavou šanci Kubista, ale domácí brankář držel čisté konto. V 55. minutě už ovšem bylo sníženo. Centr Haitla dorazil za Sváčka právě Matěj Kubista. Brankář Plzně si na balón sáhl, ale i tak skončil za brankovou čárou.

Plzeň zahrozila brejkem Pilaře s Arzbergerem. V této zkoušce ještě Klement obstál. V 75. minutě ovšem přišla třetí trefa domácích. Vais nahrával Suchému, který centrem z pravé strany vyzval k přesnému zakončení Dušana Pince.

V posledních třinácti minutách už se nic zásadního nestalo, a tak Plzeň brala proti poslednímu celku české části Juniorské ligy tři body.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.