30.07.2018
SLA - PLZ
18.09.2017 | Marek Janoš

Sadílek dvěma brankami rozhodl zápas s Jihlavou pro Slovácko

Dvě branky Lukáše Sadílka ve druhém poločase rozhodly utkání sedmého kola Juniorské ligy na hřišti Slovácka, kam přijela hostovat Jihlava. Po poločase se oba týmy rozešly do kabin za stavu 1:1. Po pauze mělo herní převahu Slovácko a snahu domácích přetavil v branky Sadílek.

7.kolo  •  po 18.9.2017  •  11:00
1.FC Slovácko
3:1
FC Vysočina Jihlava

Poločas: 1:1
1.FC Slovácko: Trmal – Juroška (68. Flasar), Tkáč, Břečka (68. Hani), Chýla (57. Čajka), Tischler (68. Křivánek), Pospíšil, Sadílek, Hellebrand, Rezek, Yu.
FC Vysočina Jihlava: Kolář – Mišůn, Smejkal, Demeter (82. Karmazín), Marcin, Fikar, Beseda, Dujmovič, Vrzal (58. Průša), Svatík, Vašíček (78. Časta).
Branky: 54. a 80. Sadílek, 12. Břečka – 22. Smejkal. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Dohnálek. ŽK: Pospíšil – Smejkal, Vrzal. Diváci: 40.

Utkání za téměř ideálního fotbalového počasí začali lépe domácí, kteří dominovali v držení míče a kombinaci. Šancí k vidění mnoho nebylo, ve 12. minutě se ale k hlavičce dostal ve vápně osamocený Tomáš Břečka a poslal domácí do vedení.

I poté mělo převahu Slovácka, jenže tu utnul překvapivý gól Tomáše Smejkala, jehož střelu ze střední vzdálenosti tečoval do Trmalovy sítě Tkáč. Na další velkou šanci se čekalo do 32. minuty, kdy po standardce znovu pálil Břečka, ale brankáře Koláře tentokrát nepřekonal. Jihlava srovnala hru, ale do pauzy přesto mělo šance spíš Slovácko, především díky rychlým křídlům.

Druhý poločas také začali aktivněji domácí a hned po dvou minutách hry se musel blýsknout skvělými zákroky Kolář. Čisté konto ve druhém poločase udržel osm minut. Potom se obranou prosmýkl Lukáš Sadílek a překonal i brankáře Jihlavy. Vysočina se k útočení ve druhé půli prakticky nedostávala.

Další šanci měl opět Sadílek, ale narazil na jistého Koláře, který si poradil i s únikem Rezka po levé straně. Trojice hráčů záložní řady Slovácka Hellebrand, Rezek a Sadílek v utkání vynikala. Hra se ovšem od 70. minuty uklidnila a šancí ubylo.

Až v poslední desetiminutovce se diváci zase bavili. Nejdřív Lukáš Sadílek přidal svou druhou branku v utkání, když pohotově dorazil míč za Koláře. Po něm nebezpečně pálil Pospíšil a v samotném závěru se o snížení snažili svižnými střelami na druhé straně Průša a Smejkal, ale skóre už nezměnili. Slovácko porazilo Jihlavu 3:1 a zůstává první v tabulce moravské části.