PRI - KAR
5 : 1
16.10.2017 | Jan Číhal

Slavia prohrála třetí zápas v řadě, v derby nestačila na Bohemians

Jedenácté kolo pokračovalo v pondělí dopoledne malým pražským derby Slavia – Bohemians. Domácí chtěli zlomit sérii dvou porážek v řadě, když nestačili na Teplice a v minulém kole podlehli i rivalovi ze Sparty. Hosté se pak chtěli na sešívané v tabulce dotáhnout. To se jim také nakonec podařilo, když klokani porazili sešívané 2:0.

11.kolo  •  po 16.10.2017  •  11:00
SK Slavia Praha
0:2
Bohemians Praha 1905

Poločas: 0:1
SK Slavia Praha: Otáhal – Drozda, Schnürer (61. Nabijev), Stropek, Vejvar, Lauricella M. (46. Čvančara), Krejdl (75. Kovařík), Badocha, Beňo, Sintean (61. Havrda), Bucha.
Bohemians Praha 1905: Kouba – Brak, Václavík, Vrána, Dias (86. Růžička), Nátr (71. Melíšek), Káš, Vacík, Begič, Krch, Věchtík (62. Kocourek).
Branky: 2. Dias, 60. Krch. Rozhodčí: Franěk – Vitner, Pfeifer. ŽK: Drozda, Čvančara (SLA). Diváci: 120.

Slávisté ale jako by na začátku zápasu ještě zůstali v kabině a již ve druhé minutě se prosadil soupeř. Po velkém zaváhání domácí obrany se za její záda dostal Lucas Dias do Nascimento Serafim, který svůj samostatný únik zakončil přesnou ranou, kterou otevřel skóre zápasu.

Slavia se z rychlé branky snažila otřepat, k výraznější šanci na vyrovnání se ale dostala až po necelé půlhodině hry, hostující gólman Kouba však skvělým zákrokem zneškodnil samostatný únik jednoho z domácích. Hra se po divokém úvodu v závěru poločasu přece jen uklidnila. Slavia sice měla k dispozici několik standardních situací, ani z těch se ovšem nedokázala prosadit.

Domácí před začátkem druhého poločasu vystřídali a s příchodem Čvančary věřili, že se jim podaří nepříznivé skóre změnit. Po sedmi minutách se jim také podařilo zahrozit, když se Sintean prosadil po pravém křídle, proti jeho zakončení se ovšem opět vytáhl skvělý Kouba. Otřepané pravidlo nedáš – dostaneš se tak v 60. minutě opět projevilo a Bohemians odskočili na rozdíl dvou branek. Zmatku v pokutovém území skvěle využil Daniel Krch, který si našel odražený míč a s pomocí pravé tyče vsítil druhý gól svého mužstva.

Zajímavý moment byl k vidění o šest minut později. Hosté se sice dočkali již své třetí branky, sudí Franěk se však šel poradit s videorozhodčím a po rychlé poradě se rozhodl třetí gól neuznat. Klokani ovšem i nadále pokračovali v aktivitě. Do dalšího úniku se dostal velice aktivní Dias, tomu se ale tentokrát míč ve velké šanci trochu zamotal mezi nohama a gólman Slavie Otáhal toho využil k povedenému zákroku.

Posledních dvacet minut se již přece jen odehrálo v klidnějším duchu. Hra ve středu pole samozřejmě vyhovovala hostům, kteří s dvougólovým vedením v zádech nepřipustili žádné drama. V samotném závěru zápasu se ještě dostal k zakončení hostující Vrána, Otáhal však neměl výraznější problémy. Slavii se již zápas zdramatizovat nepodařilo a prohrála i potřetí v řadě. Bohemians se naopak na svého soupeře tabulkově dotáhli a od sedmé příčky je dělí jen horší skóre.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.