TRI - SLO
X
30.10.2017 | Radek Barkman

Slavia ukončila sérii proher, zdolala silnou Mladou Boleslav

Sérii čtyř porážek v řadě toužila v souboji proti třetí Mladé Boleslavi ukončit pražská Slavia. Sešívaným se nakonec cíl splnit povedlo. Po bezbrankovém prvním poločase udeřili Pražané ve druhém pokračování hry a soupeř se už zmohl pouze na snížení.

13.kolo  •  po 30.10.2017  •  11:00
SK Slavia Praha
2:1
FK Mladá Boleslav

Poločas: 0:0
SK Slavia Praha: Čočišvili – Drozda, Stropek, Vejvar, Badocha, Kovařík (82. Bejbl), Stehno (46. Čvančara), Havrda (68. Schnürer), Bjeloš (90+2. Lauricella A.), Bucha, Trapanovski (60. Lauricella M.).
FK Mladá Boleslav: Truksa – Takács, Klíma, Kühnel, Novák (71. Krčmář), Dohnalík (65. Košek), Procházka, Levin, Zabilanský (65. Machů), Kopa, Vukadinovič.
Branky: 56. Badocha, 62. Vejvar – 69. Vukadinovič. Rozhodčí: Orel – Flimmel, Šimáček. ŽK: Stropek, Čvančara – Vukadinovič. Diváci: 121.

Utkání začalo spíše opatrně a oba týmy se rozjížděly do zápasového tempa hodně pozvolna. První větší práci musel řešit domácí gólman Čočišvili, ale poradil si stejně jako na druhé straně Truksa proti nebezpečné ráně z levé strany hřiště. Na těžkém terénu se však šance rodily jen těžko, větší drama přišlo po změně stran.

Kromě něj si oba týmy s sebou přibalily také gólové momenty. Přibližně deset minut po zahájení poločasu potáhl míč na kopačce Ondřej Badocha, odhodlal se k tvrdé střele, která parádně zaplula za záda brankáře Truksy. Důležitý gól Pražany povzbudil a ti mohli pokračovat ve větší aktivitě. Stejný hráč mohl o pět minut později skóre zvýšit, ale ve velké šanci neuspěl.

Stav 1:0 ale nevydržel dlouho. Rychlý kontr Slavie vyústil v přenesení hry na levou stranu, kde převzal míč Jan Vejvar, navedl si ho na střed pokutového území a parádní ranou nechal Truksu opět bez nároku. Zápas v tu chvíli možná vypadal jako rozhodnutý, přesto se však Středočeši ještě vrátili do hry. Po dlouhém nákopu za obranu domácích uprchl s míčem Miljan Vukadinovič a překonal gólmana Čočišviliho.

Kontaktní gól zase trochu pootočil kormidlem zápasu, nicméně Slavia těsný náskok pozorně bránila. Mohla ho navíc také navýšit. Střídající Bejbl byl na trávníku sotva pár vteřin, když pořádně provětral brankáře Truksu. Ten sice další míč za svá záda nepustil, ale na bodový zisk pro Mladou Boleslav to bylo málo. Nejlepší venkovní tým české skupiny Juniorké ligy tak padl, Slavia se mohla radovat ze třetí domácí výhry sezony.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.