PRI - KAR
5 : 1
30.10.2017 | Marek Janoš

Slovácko zachránilo domácí remízu s Třincem na konci zápasu

Mírným favoritem zápasu Slovácka s Třincem byli domácí, jenže ve druhém poločase dotahovali náskok Třince po gólu Hoška z penalty. Oba týmy se nakonec rozešly smírně, když v 90. minutě vyrovnal na konečných 1:1 Suchý.

12.kolo  •  po 30.10.2017  •  11:00
1.FC Slovácko
1:1
FK Fotbal Třinec

Poločas: 0:0
1.FC Slovácko: Trmal – Flasar, Tkáč, Suchý, Čajka, Ťok, Pospíšil, Hellebrand (73. Křivánek), Sadílek, Yu (79. Minx), Kubala.
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Chloň (65. Markiefka), Konečný, Lanc, Velner, Lasota (84. Ceniga), Masař, Hošek (90. Novotný), Samiec, Janošík (88. Potůček), Zahaluk (75. Cienciala).
Branky: 89. Suchý – 71. Hošek (pen.). Rozhodčí: Mrázek – Batík, Antoníček. ŽK: Samiec, Velner (TRI). Diváci: 50.

V prvních minutách byli dominantním týmem na hřišti domácí. Kontrolovali míč a často ohrožovali Adamuškovu branku. Do dvou zajímavých příležitostí se propracoval Sadílek, ale nedokázal zakončit podle představ. Tkáč zase mířil nad.

Po úvodní čtvrthodince se poměr sil začal pomalu vyrovnávat. Ve 23. minutě ještě zahrozil Kubala, ale rozvlnil jen boční síť. Pak už byli nebezpeční i hosté. Hoškovu střelu krotil Trmal a Samiec orazítkoval po půlhodině hry tyč.

V závěru poločasu byli lepší hosté. Hošek byl ale nepřesný a Janošíkovi chyběl klid v zakončení.

Po poločase pálil Kubala, ale jeho pokus hosté zblokovali. Lasotův pokus na druhé straně vyškrábl brankář Trmal na tyč. Poté se hra uklidnila až do 70. minuty, kdy střílel Sadílek, ale zasahoval Adamuška.

Po faulu Yu ve vápně hosté zahrávali penaltu, kterou suverénně zužitkoval Petr Hošek. Hosté mohli vítězství potvrdit, ale Masařův pokus skvěle vytáhl Trmal. Šancí si Slovácko příliš mnoho nevytvořilo, ale nakonec vyrovnalo.

Sadílkův centr po standardce v 90. minutě našel na malém vápně nehlídaného Michala Suchého, který hlavičkoval mimo dosah Adamušky. Jeho gól přinesl oběma týmům bod za remízu 1:1.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.