SLA - PLZ
X
28.08.2017 | Vít Muzikář

Sparta odčinila předchozí vysokou porážku a pěti góly rozstřílela Liberec

Junioři Sparty v utkání 5. kola pravděpodobně odehráli zatím svůj nejlepší zápas v této sezoně. Letenští totiž odčinili předchozí porážku s Teplicemi 2:5 a po výsledku 5:0 se radovali ze tří bodů proti Liberci. Sparťané nedali Slovanu šanci, dvěma góly se blýskl Lukáš Juliš.

5.kolo  •  po 28.8.2017  •  13:00
AC Sparta Praha
5:0
FC Slovan Liberec

Poločas: 3:0
AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Sváta, Boula, Čmelík (46. Tasič), Mareček D. (76. Urban), Novotný (66. Traore), Balvín (75. Císařovský), Juliš, Matoušek, Dao (46. Špaček).
FC Slovan Liberec: Konečný – Stevanovič (66. Dvořák), Blažek, Prokš, Petr, Heppner, Micovčák (46. Kristian), Kazda, Michalec, Gembický (73. Baláž), Kvesič (33. Ulbrich).
Branky: 8. a 56. (pen.) Juliš, 21. Dao (pen.), 40. Balvín, 59. Novotný. Rozhodčí: Berka – Černý, Fišer. ŽK: Stevanovič (LIB). Diváci: 70.

Liberec nekladl na Strahově žádný větší odpor. Již od úvodu diktoval tým v rudých dresech tempo střetnutí. Nejprve nechala hostující obrana na hranici ofsajdu volného Lukáše Juliše a ten s lehkostí zakončil po zemi k levé tyči. Poté vybojoval Youssouf Dao pokutový kop, sám jej proměnil a Sparta vedla 2:0.

Do poločasu se prosadil favorit zápasu ještě jednou. Novotný odcentroval z pravé strany na bližší tyč, Tomáš Balvín zakončil do pravého horního rohu branky Konečného a vypadalo to na velkou exhibici pražského celku.

Ve druhém poločase pokračovala Sparta ve svém dobrém herním projevu. Juliš se individuálně probíjel po pravé straně a zajistil domácím druhou penaltu v duelu. Právě Lukáš Juliš si posléze počkal na pohyb Konečného a s přehledem uklidil balon po zemi k pravé tyči.

Neuběhlo ani pět minut a s Libercem to vypadalo ještě hůř. Ondřej Novotný zakončil brejk Sparty střelou z levé strany k tyči a přidal pátou branku.

Poté domácí junioři ubrali na tempu. To nic nezměnilo na tom, že Liberec byl v útočné fázi zcela nulový. Pro Vorla v brance Sparty se jednalo o lehké čisté konto. V poslední fázi utkání ještě nejlepší hráč na hřišti Juliš orazítkoval levou tyč, ale další gól již nepadl.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.