30.07.2018
SLA - PLZ
25.09.2017 | Michal Janoštík

Zlín o své výhře nad Brnem rozhodl v první půlhodině střetnutí

Bylo to Brno, proti kterému Zlín vybojoval svůj první bod v Juniorské lize. Po utkání 8. kola moravské části Juniorské ligy, v němž se oba týmy znovu střetly, bude mít Fastav ještě lepší vzpomínky. Proti Brnu totiž uspěl 3:0, když své góly vměstnal do 26 minut. To se postupně prosadili Robert Bartolomeu (dvakrát) a Martin Mlýnek.

8.kolo  •  po 25.9.2017  •  11:00
FC Fastav Zlín
3:0
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 3:0
FC Fastav Zlín: Švenger – Košák, Tkadlec, Štípek, Mlýnek V. (68. Oulehla), Beauguel (46. Votava), Zahradník, Kopečný, Bartolomeu, Venený (88. Matyáš), Mlýnek M. (83. Červenka).
FC Zbrojovka Brno: Floder – Zukal, Buchta, Obůrka (46. Vintr M.), Šustr, Přichystal (78. Svensson), Janošek, Kroutil, Juhar, Koné (78. Abdulrahman), Gomes.
Branky: 3. a 24. (pen.) Bartolomeu, 26. Mlýnek M. Rozhodčí: Vojkovský – Podaný, Polák. ŽK: Kopečný – Zukal, Šustr. Diváci: 65.

Do utkání vstoupili lépe domácí fotbalisté, kteří se hned na úvod ujali vedení. Vít Mlýnek dokázal přihrávkou najít zcela volného Roberta Bartolomeua, který si s šancí poradil velmi dobře a propálil hostujícího gólmana.

Hra se poté poněkud vyrovnala a byla chudší na šance, na kterou čekali až do osmnácté minuty, kdy se do brejku dostal střelec první branky, ovšem tentokrát byl Floder úspěšnější a vyrazil míč. O pár minut už však bylo hůře, Beauguel aktivně vybojoval penaltu, kterou následně k tyči proměnil Robert Bartolomeu a přidal tak již svůj druhý gól. O dvě minuty později bylo na Letné ještě veseleji. Z brejku se totiž prosadil Martin Mlýnek a poslal Fastav do velmi dobré pozice.

Zbrojovka rozhodně nebyla o tolik horším týmem, možná dokonce lepším, její soupeř byl ale velmi efektivní v zakončení a potrestal každou chybu. To se naopak nedařilo hostům, a když Kone pět minut před koncem poločasu lobem těsně minul branku, šlo se do šaten za stavu 3:0 pro domácí Zlín.

Brno začalo druhý poločas velmi aktivně, byl to ale znovu Zlín, kdo se dostal do první větší šance. Vít Mlýnek se již dostal do pokutového území, ovšem v něm přehlédl volného Štípka a útočnou akci tak nerozvinul ideálně. Zbrojovka tedy získala míč a vydala se obléhat branku domácího celku. Byl to Kone, kdo se i přes první zablokovanou střelu dostal do zakončení, jeho následné pokračování ale zastavil praporek pomezního, jenž signalizoval ofsajdové postavení.

Hosté dále pokračovali v aktivní hře, která však narážela na pozorný obranný val soupeře. Snaha Brna sice byla značná, ale i když už se hosté dostali za obranu, tak narazili na pozorného Švengera. Ke konci utkání poněkud poklesla koncentrace Zbrojovky, čehož málem využil Červenka, jeho zakončení ale zamířilo mimo branku a skóre se tak již neměnilo. Zlín tak po svědomitém výkonu uhájil vedení z prvního poločasu a vyhrál nad Brnem 3:0.