PRI - KAR
5 : 1
20.05.2018 | Jakub Kudláč

Zlín přibrzdil Teplice, na domácí půdě s nimi remizoval 1:1

Teplice mohly v předposledním kole nadstavbové skupiny A udělat velký krok k zisku mistrovského titulu, ovšem to se jim nepodařilo. Na hřišti Zlína sice vedly od 69. minuty 1:0, avšak domácí o osm minut později díky Votavově trefě srovnali na konečných 1:1.

8.kolo  •  ne 20.5.2018  •  11:00
FC Fastav Zlín
1:1
FK Teplice

Poločas: 0:0
FC Fastav Zlín: Šiška – Bijimine, Košák, Tkadlec, Votava, Nečas (90. Matyáš), Mlýnek V. (87. Šimoník), Zahradník (46. Vičánek), Gettler, Venený, Mlýnek M.
FK Teplice: Němeček – Zárybnický, Haljeta, Berešík (66. Batryn), Šimeček, Novotný, Gebert, Kodad, Švejda, Díaz (75. Martirosjan, 90. Kotrba).

Branky: 77. Votava – 69. Haljeta (pen.). Rozhodčí: Slabý – Kotík, Dohnálek. ŽK: bez karet. Diváci: 75.

Jako první zahrozili domácí fotbalisté. Votava utekl obraně Teplic po pravé straně, přičemž svým lobem už překonal i gólmana Němečka, jenomže minul branku. Na druhé straně se musel činit Šiška proti Díazovi, poté už ale zase hrozili výhradně Zlínští.

Votavovu střelu dorážel ještě Martin Mlýnek, oba pokusy ale hostující brankář zastavil. A to i průnik ze 41. minuty velmi agilního Votavy, který byl zcela sám před Němečkem. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu, i když šance na skórování nějaké byly.

V úvodu druhé půle byly na pár minut aktivnější Teplice, poté ale opět převzali iniciativu domácí. Po rohovém kopu ohrozil bránu přízemní ranou Vít Mlýnek, načež gól nedokázal z tutové šance vstřelit ani jeho bratr Martin.

Následně přišly dvě zajímavé situace ve zlínském vápně. Poprvé sice hostům po kontaktu rozhodčí penaltu neodpískal, v 69. minutě už ale za hru rukou domácích ano. Míč si postavil na značku Nermin Haljetaa střelou do protipohybu otevřel stav zápasu.

Vedení ovšem Teplickým vydrželo pouze devět minut, co si totiž míč připravil na hraně vápna pro střelu Matěj Votavaa ránou do horního rohu srovnal.

Výhru následně mohly na svou stranu strhnout oba týmy, za Teplice se to ale nepovedlo Gebertovi, za domácí zase Martinu Mlýnkovi, který v poslední akci zápasy po rohovém kopu trestuhodně zblízka minul branku. Utkání tak skončilo bez vítěze 1:1.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.