30.07.2018
SLA - PLZ
16.04.2018 | Daniel Kinc

Třinec doma zdolal Jablonec 3:1 a slaví šestou výhru v sezoně

Junioři Třince vzešli ze vzájemného utkání s Jabloncem v rámci 2. kola nadstavbové skupiny B lépe. Severočeši sice na půdě Slezanů díky gólu Čvančary vedli 1:0, avšak domácí ještě v první půli Dedičem vyrovnali a ve druhé půli po gólech Hykela a Markiefky zápas otočili ve svůj prospěch. Pro Třinec to byla první výhra v nadstavbě, celkově šestá v celé sezoně.

2.kolo  •  po 16.4.2018  •  14:00
FK Fotbal Třinec
3:1
FK Jablonec

Poločas: 1:1
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Lanc (74. Markiefka), Potůček (71. Novotný), Konečný, Velner, Cieslar (46. Ceniga), Celba, Hykel, Samiec, Dedič (64. Nieslanik), Zahaluk (61. Chloň).
FK Jablonec: Klement – Petržilka, Krištof (84. Hlůže), Pleštil, Kebísek, Čvančara, Kubista M., Hajdo (74. Maqastena), Díl (64. Schön), Dostál (77. Kozák), Zezulka (62. Landfeld).

Branky: 38. Dedič, 61. Hykel (pen.), 76. Markiefka – 19. Čvančara. Rozhodčí: Vojkovský – Caletka, Polák. ŽK: Čvančara, Dostál (JAB). Diváci: 75.

Duel přinášel v úvodu šance domácích. Nejprve to byl po čtvrthodině hry Celba, který dostal pohotovou kolmici, nicméně Klement jej rychlým výběhem vychytal. Za minutu sám Celba připravil dobrou pozici pro Zahaluka, ten ale z voleje na zadní tyči pálil mimo branku hostů. Trio šancí domácích v rozmezí tří minut završil Cieslar, z jehož práce těžil Dedič, pokus slovenského forvarda ale zastavilo břevno.

Domácí mohli vzápětí na neproměněné šance žehrat dvojnásob, neboť se hosté dostali ze své první velké šance do vedení. Na levé straně se uvolnil Tomáš Čvančara a jeho technická rána zamířila přesně do šibenice. Třinec se nevzdal, pokračoval v tlaku a nakonec šest minut před koncem půle srovnal. Na centrovaný míč Hykla si naběhl René Dedič a prudkou hlavičkou rozvlnil síť.

Druhá půle byl zprvu opatrná, mírně aktivnější ovšem byli domácí fotbalisté. Po hodině hry proběhl s míčem do vápna Zahaluk, kterého nedovoleně poslal k zemi Petržilka a Slezané dostali k dispozici penaltu. K té se postavil Tomáš Hykel a tvrdou ranou doprostřed branky překlopil vedení na stranu domácích.

Hosté s přibývajícími minutami museli více otevřít hru a zkusit vyrovnat, místo toho ale čtvrthodinu před koncem inkasovali potřetí. Na další kolmici do vápna si naběhl Krzysztof Markiefka a levačkou zamířil nekompromisně pod břevno. Jablonečtí už se poté na další tlak dopředu nezmohli, naopak domácí díky dvěma brankám ve druhém půli mohli slavit vítězství 3:1.