29.04.2019
KAR - SLA
28.04.2014 | Petr Peleška

Boleslav dokázala těsně udolat Varnsdorf a vrátila se do čela

VARNSDORF - Jenom dvě hodiny vydržela brněnská Zbrojovka na čele Juniorské ligy. Z toho jej opět sesadila Mladá Boleslav, která se ve Varnsdorfu trápila až do poslední čtvrthodiny utkání, v němž o jejím vítězství rozhodl gólovou hlavičkou Nešpor.

34.kolo  •  po 28.4.2014  •  17:00
FK Varnsdorf
0:1
FK Mladá Boleslav

Poločas: 0:0
FK Varnsdorf: Fendrich – Čurgali, Vomáčka, Vála, Šimoník – Daníček, Jakobovský – Ruszó (84. Kučera), Mikinič, Černý (62. Prieložný) – Volf.
FK Mladá Boleslav: Hankič – Geissler, Janíček, Pajer, Kocourek – Eliáš, Fousek – Bartl, Chramosta, Mehanovič (85. Hodač) – Nešpor.
Branka: 74. Nešpor. Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Kapoun. ŽK: Prieložný – Eliáš. Diváci: 100.

Utkání začali lépe hosté, když se hned v 1. minutě utkání dostal do velké příležitosti Chramosta, ale brankář Fendrich ho dokázal vychytat. O sedm minut později měli hosté další příležitost. Mehanovič už překonal bezmocného Fendricha, ale na brankové čáře míč dokázal vyhlavičkovat mimo Čurgali a stav utkání se tak nezměnil.

Domácí se dostali do první šance až v 37. minutě, když rychlý protiútok zakončil levou nohou Volf, ale bohužel pro Varnsdorf mířil hodně nepřesně. V poslední minutě prvního poločasu ještě levačkou hrozil Vomáčka, ale brankář boleslavských Hankič míč vyrazil na roh. Do kabin se tedy odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí hráči. Velkou šanci měli v 52. minutě, když Daníček zahrával standardní situaci, míč se dostal mezi tři hráče domácích, ale ani jeden z nich nedokázal balon usměrnit do sítě. V 74. přišel od hostů trest, protože se prosadili prosadili právě oni, konkrétně Martin Nešpor, který nedal brankáři Fendrichovi hlavou sebemenší šanci a poslal Boleslav do vedení.

Do konce utkání si už domácí žádnou větší příležitost nevytvořili a Boleslav z Varnsdorfu odjížděla s těsným, jednobrankovým vítězstvím 0:1.