27.05.2019
BNO - BOH
28.04.2014 | Nikol Kuncová

Baník pokračuje na vítězné vlně, vyhrál již počtvrté v řadě

OSTRAVA – V rámci 34. kola zavítali vršovičtí Bohemians do Vítkovic, kde na ně nejdříve čekalo teplé počasí, následně ale velmi nepříjemný déšť a ochlazení. Studenou sprchu však museli snést i v podobě výsledku, jelikož Baníku nakonec podlehli 3:2.

34.kolo  •  po 28.4.2014  •  14:00
FC Baník Ostrava
3:2
Bohemians Praha 1905

Poločas: 1:0
FC Baník Ostrava: Macej – Byrtus (70. Čech), Celba, Stronati, Malcharek (46. Hrdlička) – Mensah (55. L. Kundrátek), Šichor (68. Půda) – P. Kundrátek, De Azevedo (60. Opatřil), Holzer – Pyclík.
Bohemians Praha 1905: Bartůněk – Trýzna, Ibeagha, Rothe,Trnka – Řezníček (55. N´Dekre), Kraus (55. Bláha), Šebek (68. Kalaš), Artemuk – Hejno (55. Fotr), Havel.
Branky: 9. De Azevedo, 50. Byrtus, 83. Půda – 76. a 85. N´Dekre. Rozhodčí: Z. Kneisl – Machálek, L. Kneisl. ŽK: bez karet. Diváci: 110.

Do utkání vstoupili lépe domácí a to hned z rozehrávky, když zatlačili Pražany na dlouhé minuty na jejich polovinu. Branku ale z několika pokusů nedokázali vsítit, to se podařilo až v 9. minutě, kdy se po centru Byrtuse trefil hlavou Carlos Dyjan De Azevedo.

První půle přinesla šance na obou stranách, ale nepřesnost střel či brankáři obou celků dalším brankám zabránili. Do kabin zamířili o dvacet vteřin dříve, jelikož je ze hřiště vyhnal déšť a nakonec i kroupy, které se pár minut před koncem první poloviny spustily z nebe.

Pět minut po začátku druhé části se k brance dostal Oldřich Byrtus, který po centru De Azeveda neměl problém usměrnit míč do svatyně Bartůňka. Hosté se ale ani za stavu 2:0 nevzdali a v 76. minutě se dočkali branky z kopačky střídajícího Moise Elie N´Dekreho.

Bohemians se drali za vyrovnáním a neměli k tomu daleko, když po pěti minutách vypálil svou dělovka Bláha a za Macejem se rozezněla tyč po jeho pravé ruce. Jenže jak praví známé rčení – nedáš, dostaneš – tak se taky stalo. Z obdobné pozice na druhé straně vystřelil Kamil Půda, kterému střela sedla jako ulitá a Baník odskočil na rozdíl dvou branek.

Domácí se radovali z dvoubrankového náskoku, ale zapomněli, že utkání není u konce a tak za Bohemians v 85. minutě snížil opět cizinec Moise Elie N´Dekre. Ačkoli právě on v posledních vteřinách dopravil míč do branky potřetí, musel být zklamán, jelikož ofsajd byl odpískán dříve a gól tak nemohl platit.

Hráč utkání: Oldřich Byrtus (FC Baník Ostrava).
Na hřišti byl jedním z nejplatnějších hráčů, vytvořil pro spoluhráče spoustu šancí, jeho centry zaváněly gólem a i jeho působení ve vápně bylo nadějné. Odměnou mu je asistence u prvního gólu a následná vstřelená druhá branka.