SLA - PLZ
X
04.03.2018 | Tomáš Reiner

Bohemians sahali v Boleslavi po bodu, nakonec ale všechny zůstaly doma

Mladá Boleslav v neděli krátce před polednem přivítala na svém Městském stadionu v rámci utkání Juniorské ligy fotbalisty Bohemians 1905, a přestože hosté měli ve druhém poločase velký tlak, dokráčela k těsné výhře 2:1, na které se podílela posila z prvního týmu v podobě Marka Matějovského.

20.kolo  •  ne 4.3.2018  •  11:00
FK Mladá Boleslav
2:1
Bohemians Praha 1905

Poločas: 2:1
FK Mladá Boleslav: Vejmola – Komárek (66. Krčmář), Rudzan, Chaluš, Kateřiňák, Matějovský (46. Košek), Ladra, Dohnalík (75. Procházka), Kopa, Machů, Glöckner.
Bohemians Praha 1905: Kouba – Švec (79. Buneš), Brak, Václavík, Begič (47. Hadi), Horizrál, Dias, Kabajev (76. Bassey), Káš, Krch, Vetešník (55. Melíšek).

Branky: 14. Matějovský, 35. Kateřiňák – 44. Kabajev. Rozhodčí: Ginzel – Vitner, Novák. ŽK: Kateřiňák, Kopa (MBL). Diváci: 23.

Mladá Boleslav vstoupila do utkání proti pražským Bohemians 1905 skvěle a po necelé čtvrthodině hry se prosadila krásnou technickou střelou zpoza šestnáctky posila z prvního týmu Marek Matějovský, na jehož gól navíc deset minut před přestávkou navázal Jiří Kateřiňák, který se uprostřed šestnáctky opřel do míče a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Domácí si vytvořili zaslouženě dvoubrankový náskok a měli vývoj utkání pod kontrolou, jenže Bohemians 1905 se občas dokázali dostat do náznaku šance, kterou těsně před koncem prvního poločasu přetavil v kontaktní gól Jevgenij Kabajev, a osud utkání byl před začátkem druhého poločasu zcela otevřený.

Po přestávce byli vidět především dva hráči. Na straně Mladé Boleslavi vlétl do druhého poločasu hodně aktivně Tomáš Ladra, jenže ani jednu ze slibných brankových příležitostí využít nedokázal. Největší šanci měl domácí fotbalista u levé tyče, kam si naběhl na krásný diagonální pas z pravého křídla, mezi nohama brankáře Marka Kouby ale do brány zamířit nedokázal a míč skončil nad.

Bohemians přečkali tlak mladoboleslavského týmu a poté to byli oni, kdo tahal za delší konec lana a několikrát byli blízko vyrovnání. Hru hodně oživil střídající Marek Melíšek, který se po rohovém kopu na přední tyči ocitl v obrovské šanci, jenže Luděk Vejmola jeho pokus levou rukou dokázal vytěsnit mimo a poté si poradil i s pokusy Lucase Diase, který byl hodně vidět, vyrovnat se mu ale nepodařilo.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.