PRI - KAR
5 : 1
20.05.2018 | Aleš Skok

Bohemka neměla s Jabloncem žádné problémy. Nasázela mu „bůra“

Jednoznačný průběh mělo osmé kolo skupiny o umístění. Fotbalisté Bohemians nedali Jablonci šanci, když zvítězili jednoznačně 5:1. Fortune Akpan Bassey si dokonce připsal hattrick a byl tak hlavním strůjcem úspěchu svého týmu.

8.kolo  •  ne 20.5.2018  •  13:00
Bohemians Praha 1905
5:1
FK Jablonec

Poločas: 2:1
Bohemians Praha 1905: Kouba – Brak, Václavík, Kocourek, Kocič (55. Horizrál), Buneš, Vrána (81. Nátr), Jeslínek, Kabajev (62. Vieira), Káš, Selemani (74. Vetešník).
FK Jablonec: Richter – Petržilka, Piroch, Krištof (74. Hlůže), Pleštil (69. Landfeld), Schön (65. Díl), Breda, Dostál, Čvančara, Zezulka (54. Kozák), Kubista M.

Branky: 66., 79. a 88. (pen.) Bassey, 6. Kabajev, 36. Jeslínek – 39. Breda (pen.). Rozhodčí: Rejžek – Arnošt, Pečenka. ŽK: Brak, Václavík (BOH). Diváci: 150.

První branka zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. Klokani otevřeli skóre už v šesté minutě, když přesně pod břevno namířil Jevgenij Kabajev. Přesto Severočeši mohli vyrovnat. Téměř po půlhodině hry domácí zaváhali v rozehrávce a do velké šance se dral Čvančara. Kouba proti němu však vyběhl a hostující útočník se dostal do těžkého úhlu. Gólmana Bohemky tak nepřekonal.

O deset minut později tak Bohemka trestala a šla do vedení 2:0. Z pravé strany centroval Buneš a před brankou byl úplně volný Jiří Jeslínek. Ten se střelou z první nemýlil. Pouhé dvě minuty nato ale přišlo snížení. Bredu fauloval ve vápně Brak a byl tak nařízen pokutový kop. Sám faulovaný David Breda ji bez problémů proměnil. Do kabin přesto šli spokojenější domácí.

Ve druhém poločase přišla větší šance až v 65. minutě a byla rovnou gólová. Fortune Akpan Bassey zaznamenal svůj první gól v zápase, když dokázal obejít Richtera a následně neměl problém trefit prázdnou branku.

Ta samá dvojice byla v akci dvě minuty poté. Po centru Vrány hlavičkoval opět Bassey, ale jako vítěz vyšel z tohoto souboje Richter. Bohemka byla lepším celkem a jedenáct minut před koncem zvýšila už na 4:1. Svou druhou branku přidal Fortune Akpan Bassey. Konečnou podobu výsledku dal opět Fortune Akpan Bassey, který v 88. minutě proměnil pokutový kop po faulu Hajda.

Bohemians se tak drží na druhém místě tabulky o umístění za druhým Brnem, se kterým se utkají v posledním kole. Klokani mají ztrátu dvou bodů. Za to Jablonec je stále na desáté, poslední příčce.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.