JAB - PLZ
X
02.05.2018 | Daniel Kinc

Brno doma těsně zdolalo Slavii a poskočilo do čela nadstavby

Zbrojovka zvládla utkání 5. kola nadstavbové skupiny B a na domácí půdě zdolala pražskou Slavii těsně 1:0. O výhře Brňanů rozhodl jediný gól Miroslava Kroutila krátce po zahájení druhého poločasu. Další gól už nepadl, a tak se domácí radovali nejen z výhry, ale z postupu na vedoucí pozici své nadstavbové skupiny.

5.kolo  •  st 2.5.2018  •  16:30
FC Zbrojovka Brno
1:0
SK Slavia Praha

Poločas: 0:0
FC Zbrojovka Brno: Floder – Sedlmajer (62. Mach), Zukal, Kroutil, Chico, Vintr O. (34. Pyš), Vintr M., Holman (67. Moučka), Koláčný (34. Slunský), Hykš, Šustr.
SK Slavia Praha: Lisa – Schnürer, Stropek (77. Drozda), Muradov (17. Azilion), Sintean, Freit (8. Schneider), Mitrano, Škarda, Havrda, Bjeloš, Rondič.

Branka: 49. Kroutil. Rozhodčí: Černý – Kulička, Nápravník. ŽK: Holman – Mitrano. Diváci: 70.

Úvod duel hraného na hlavním stadionu v Srbské ulici patřil hostujícímu celku. Do první velké šance se dostával Sintean, který šel sám na branku, pokusil se o lob, ale padajícího Flodera nepřekonal. Ve 23. minutě měl ten stejný hráč další šanci, místo střely však ještě nabil Mitranovi, ten ale osamocen na penaltě selhal, a trefil jen obránce soupeře. Po půlhodině hry mohl po rohovém kopu udeřit střídající Schneider, ale napálil jen boční síť.

O čtyři minuty později měl největší možnost hostů v první půli Schnürer, který šel úplně sám na branku, nicméně svůj únik v gól nepřetavil, neboť technická rána šla vedle. V závěru půle měl obrovskou šanci před brankou osamocený Rondič, ale nakonec vůbec nezakončil, a z protiútoku v největší možnost Zbrojovky v první půli nezakončil přesně Slunský.

Hned v úvodu druhé půle se domácí dostali do vedení. Miroslav Kroutil dobře zachytil odkop obránce, stopoval odražený míč a nakonec famózně přeloboval vybíhajícího brankáře soupeře. Po hodině hry mohl náskok Brna zdvojnásobit Holman, který přebral ve vápně pas Kroutila, Lisa jej však vychytal v jasné šanci a udržel akcie Slavie.

Domácí hrozili zejména z brejků. Další možnost měl Marek Vintr, jeho pokus ale mířil těsně nad. Dvacet minut před koncem měl pak poslední šanci Brna zvýšit náskok střídající Moučka, kterého našel pas Chica, ale hráč Brna v tutové šanci trefil jen obránce soupeře. Slavia se v závěru pokoušela o tlak, nicméně do žádné šance se nedostala, pod Špilberkem vyšla gólově naprázdno, a prohrála 0:1.