27.08.2018
SPA - BOH
12.03.2018 | Daniel Kinc

Brno padlo v Třinci a definitivně přišlo o boj o titul

Zbrojovka Brno si o titul v letošní sezoně Juniorské ligy nezahraje. Definitivně o tom rozhodla porážka na hřišti posledního Třince 1:3. Domácí po prvním poločase vedli 2:0, hostující Zikl poté gólem na 1:2 vykřesal naději, ale šestnáct minut před koncem přidal pojistku na vítězství domácích Celba.

20.kolo  •  po 12.3.2018  •  13:00
FK Fotbal Třinec
3:1
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 2:0
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Chloň, Lanc, Masař, Velner, Lasota (82. Ceniga), Celba, Cienciala (476 Cieslar), Samiec, Hykel, Potůček (64. Zahaluk).
FC Zbrojovka Brno: Floder – Zukal, Černín, Sedlmajer, Holman (60. Koláčný), Vintr M., Kroutil, Zikl, Šustr (60. Třasoň), Kvych, Pyš.

Branky: 17. a 42. Masař, 74. Celba – 69. Zikl. Rozhodčí: Marek – Podaný, Boček. ŽK: Samiec, Celba – Holman, Sedlmajer, Šustr, Kroutil. Diváci: 40.

V úvodu duelu byli aktivnější hosté z Brna, kteří si po dvanácti minutách vypracovali první šanci. Produktivní útočník Zikl se dostal k pohotové ráně z dálky, ale brankář Slezanů Adamuška jeho pokus neméně povedeným zákrokem zneškodnil.

Co nevyšlo na jedné straně, vyšlo na té druhé. V 17. minutě domácí otevřeli skóre duelu, když se po centru Hykla dostal ve vápně k míči Tomáš Masař a neomylně jej poslal k pravé tyči. Hosté se snažili o nejrychlejší odpověď, ale buď akce končily nepřesnou přihrávkou, nebo útočným faulem.

Tři minuty před koncem poločasu navíc domácí svůj náskok zdvojnásobili, když Celbova pohotová kolmice našla Tomáše Masaře, ten znovu propálil Flodera na zadní tyč a vsítil svůj druhý gól v zápase.

Zbrojovka do druhé půle vstoupila s touhou vykřesat ještě naději na bodový zisk a tu nakonec dvacet minut před koncem podpořil Martin Zikl, jenž si neatakován naběhl na přízemní centr a jednoduše jej nasměroval do branky. Hosté ožili, tlačili se dopředu, ale místo kýženého vyrovnání znovu inkasovali.

Čtvrthodinu před koncem našel Zahaluk svým pasem Josefa Celbu a ten přesnou ranou znovu na zadní tyč vrátil Třinci dvougólový náskok. Závěr duelu si domácí hlídali a navíc měli ještě dvě velké šance, ale ani Zahaluk, ani Ceniga v tutových šancí neuspěli. Mrzet je to ale nemuselo, Slezané duel ovládli 3:1 a odsoudili svého soupeře do skupiny o konečné 11. místo.