SLA - PLZ
X
26.02.2018 | Dominik Jakubec

České Budějovice schytaly další debakl, s Libercem padly 0:7

Úvod jara Českým Budějovicím hrubě nevychází. Po předchozí domácí prohře 0:5 s Bohemians 1905 tentokrát nestačily ani na Liberec a ze severu Čech si odvezly sedm inkasovaných gólů.

19.kolo  •  po 26.2.2018  •  13:00
FC Slovan Liberec
7:0
SK Dynamo Č. Budějovice

Poločas: 2:0
FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl, Wiesner (64. Šustek), Vrabec (64. Baláž), Knejzlík (76. Doležal), Heppner, Havelka, Dvořák, Kristian, Gembický, Vukliševič (76. Prokš).
SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Fišer, Kadlec R. (46. Kadlec V.), Kalousek (59. Navrátil), Lindák (72. Pařízek), Švantner, Tomek, Matoušek, Grigera, Štifter, Collin.

Branky: 16. a 20. Havelka, 64. a 85. Gembický, 48. Wiesner, 50. Heppner, 60. Dvořák. Rozhodčí: Severýn – Mokrusch, Vít. ŽK: Grigera (CEB). Diváci: 30.

Liberec už od prvních minut potvrzoval roli favorita. Po Knejzlíkově centru z levé strany poskakoval míč vápnem, až ho musel jeden z obránců odvracet z brankové čáry. O chvíli později zase prošel až do vápna Gembický, toho však ještě vychytal brankář Luksch. Přesto šli domácí brzy po velkém tlaku do vedení.

Po čtvrthodině hry vyrazili hráči v modrém do přečíslení tři na dva, následovala přihrávka na Filipa Havelku a ten proměnil samostatný únik parádním obloučkem na zadní tyč. Skóre 1:0 trvalo pouze čtyři minuty, poté se po skrumáži ve vápně odrazil míč opět k Filipu Havelkovi a liberecký záložník bez potíží dorazil balon do sítě.

Dvoubrankové vedení Slovan uklidnilo, přesto i nadále držel otěže utkání ve svých rukou. Ještě před poločasem mohl zvýšit Knejzlík, ale jeho ránu Luksch kryl, do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro Liberec.

Domácí juniorka měla následně raketový vstup do druhé půle. Ve 47. minutě po parádní individuální akci prošel Tomáš Wiesner hned mezi čtyřmi bránícími hráči a bez potíží skóroval. Jen o dvě minuty později se balonu na hranici vápna zmocnil Petr Heppner a jeho rána zapadla přesně k tyči.

To ale stále nebylo vše. Po hodině hry se na pravé straně uvolnil Miroslav Dvořák, zcela osamocen si přichystal míč k ráně a střelou k zadní tyči zařídil pátý gól Slovanu. O chvíli později pro změnu domácí ve vápně vykombinovali soupeře, následovala přihrávka na Dominika Gembického a ten ranou do prázdné brány znovu rozvlnil síť.

Definitivní tečku za výsledkem udělal v poslední desetiminutovce opět Dominik Gembický, který z dálky propálil Luksche a přibalil Českým Budějovicím na cestu na jih Čech sedmý zásah.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.