SLA - PLZ
X
15.04.2018 | Štěpán Slovák

Dukla dvěma góly otočila zápas v Jihlavě a poprvé bodovala

Zatímco Jihlava v prvním kole nadstavbové části naplno bodovala, Dukla poznala hořkost porážky. Oba týmy si nyní role vyměnily. Ačkoliv se Jihlavští dostali do vedení a byli lepším týmem, hosté z Prahy duel na Vysočině otočili a odvezli si tři body po výhře 2:1.

2.kolo  •  ne 15.4.2018  •  11:00
FC Vysočina Jihlava
1:2
FK Dukla Praha

Poločas: 1:1
FC Vysočina Jihlava: Kolář – Keresteš, Smejkal, Mara, Buchta, Rychetník, Svoboda (46. Lorenc), Čáp (76. Průša), Holík, Klíma (58. Mašič), Matulka (87. Fikar).
FK Dukla Praha: Czehowsky – Burget (78. Barták), Lauko, Doumbia, Dancák, Zubašivskij (70. Kolman), Preisler, Král (90. Lohoyda), Šimek, Duranovič, Neca.

Branky: 3. Matulka – 35. Preisler, 75. Dancák. Rozhodčí: Nenadál – Hock, Vodrážka. ŽK: Buchta, Lorenc – Zubašivskij. Diváci: 100.

Junioři Jihlavy vstoupili do nadstavbové části skupiny B, v níž se hraje o konečné umístění, vysokou výhrou nad Třincem 5:0. Druhé kolo, ve kterém se Jihlavští opět představili doma a přivítali Duklu Praha zahájili rovněž velmi dobře.

Už ve třetí minutě si na centrovaný míč naskočil Radek Matulka a hlavou usměrnil míč za Czehowského záda. Právě devatenáctiletý záložník byl stěžejní postavou Vysočiny i proti Třinci, když se na vysoké výhře podílel dvěma góly. Nyní tedy přidal svou třetí trefu v sezoně.

Posílená Jihlava o fotbalisty z prvoligového A-mužstva byla v prvním poločase lepším mužstvem, více držela míč na svých kopačkách a byla v předbrankovém prostoru nebezpečnější. Paradoxně se však odcházelo do kabin za nerozhodného stavu, neboť deset minut před koncem první půle se po rohovém kopu prosadil Dominik Preisler.

Ve druhém poločase se pokračovalo ve stejném duchu a diváci se dočkali dalšího gólu. Patnáct minut před koncem se prosadil Samuel Dancák, který rozhodl o exportu tří bodů z Jihlavy do hlavního města. Dukla tak vyhrála na Vysočině 2:1.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.