PRI - KAR
5 : 1
20.05.2018 | Marcel Holl

Dukla přibrzdila vedoucí Brno, na domácí půdě mu nastřílela tři góly

Brno sice přijíždělo na hřiště Dukly Praha v roli favorita, ovšem to potvrdit nedokázalo. Domácí svého soupeře zaskočili dvěma góly a ve druhé půli ještě přidali třetí. V utkání 8. kola tak vyhráli 3:0 a živí naděje na první pozici v nadstavbové skupině B.

8.kolo  •  ne 20.5.2018  •  10:15
FK Dukla Praha
3:0
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 2:0
FK Dukla Praha: Czehowsky – Lauko, Greš (83. Kaník), Doumbia, Dancák, Lohoyda, Zubašivskij (67. Vyleta), Král (78. Kolman), Šimek, Petryk, Neca.
FC Zbrojovka Brno: Mrázek – Sedlák, Zukal, Kroutil, Šustr, Vintr O. (62. Jambor), Vintr M., Holman (64. Koláčný), Hykš (85. Formánek), Ashiru (71. Jurásek), Sedlmajer.

Branky: 16. a 20. Dancák, 60. Lauko. Rozhodčí: Lerch – Petřík, Novák. ŽK: Petryk – Vintr O. Diváci: 100.

Junioři Brna přicestovali na půdu Dukly Praha v roli favorita. Vévodili totiž nadstavbové skupině B, když ze sedmi zápasů hned pět vyhráli a uspěli v posledních třech zápasech. Dukla si počíná jako na houpačce, podobně jako v základní části, a proto byl favoritem duelu host z Brna.

Jenže do utkání aktivněji vstoupili domácí hráči, kteří byli nebezpečnější a zároveň se dočkali gólu. V šestnácté minutě se trefil Samuel Dancák a domácí vedli 1:0. Gól domácí vstřelili v době, když už se zdálo, že se do hry dostávají také hosté.

O čtyři minuty později ale bylo pro Zbrojovku ještě hůř. To se totiž trefil znovu Samuel Dancák a druhou trefou přinesl klid na domácí kopačky.

Domácí po zbytek prvního poločasu kontrolovali své vedení a ačkoliv se i hosté dostali k několika zakončením, skórovat se jim nepodařilo. Na střely to byl celkově velmi plodný poločas, zhruba sedmdesátka diváků se rozhodně nenudila.

Do druhého poločasu naskočili hosté z Brna s cílem rychle snížit a pokusit se minimálně o vyrovnání. Ambice však vzaly za své v šedesáté minutě, kdy Tomáš Lauko přidal třetí trefu Dukly a bylo po zápase.

Po zbytek zápasu se dvakrát žlutilo, oba týmy zahrávaly několik standardních situaci a několikrát se dostaly k ohrožení soupeřovy branky, ovšem další gól už nepadl. Dukla tak přibrzdila rozjeté Brno a na domácí půdě v Černošicích jej porazila 3:0.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.