27.05.2019
BNO - BOH
08.10.2012 | Martin Doležal

Hradec na hřišti dominoval, ale s Teplicemi se rozešel smírně

H R. K R Á L O V É – V jedenáctém kole Juniorské ligy na sebe narazily mimo jiné i týmy Hradce Králové s Teplicemi. Ačkoliv byli domácí „Votroci“ lepšími, se soupeřem se rozešli smírně 2:2.

11.kolo  •  po 8.10.2012  •  16:00
FC Hradec Králové
2:2
FK Teplice

Poločas: 1:1
FC Hradec Králové: Vízek – Klazar (76. Krejčík), Shejbal, Hofman (64.Furik), Voltr, Ptáček (80. Malý), Krčál, Doležal, Novotný, Kopáč (40.Štulajter), Novák.
FK Teplice: Lipš - Šalda, Jablonský, Bubeníček, Memeti - Kulhánek (72.Špírek), Polák - Čajič, Česlák (87.Karel), Krátký - Kodeš (38.Mat.Shkreta).
Branky: 41. Hofman, 87. Novák - 27. Jablonský (pen.), 90. Krátký. ŽK: Kulhánek - Lipš. Rozhodčí: Mikel - Arnošt, Šob.

Do utkání lépe vstoupili Hradečtí, ale nedokázali si vytvořit žádnou větší příležitost ke vstřelení branky. Domácí byli favoritem ale na Teplice nemohli najít žádný recept. Hosté se mohli radovat z první vážnější akce. V závaru před brankou byl jeden z teplických hráčů zatažen za dres. Teplice tedy měly příležitost pokutového kopu. K míči se postavil David Jablonský, jenž jej bez problému střelou k tyčce proměnil. O pár minut mohly Teplice svůj náskok zvýšit, ale autor první branky Jablonský nedokázal v závaru před brankou propasírovat míč za Vízkova záda. A tak přišlo vyrovnání. Voltr na hranici vápna nahrál před branku zcela osamocenému Michaelu Hofmanovi, jenž měl lehkou práci a míč doklepl do prázdné branky.

V druhém poločasu se zhostil iniciativy Hradec a svého soupeře zatlačil na vlastní polovinu. Hosté byli s výsledkem spokojeni a do útočných akcí se příliš nepouštěli. Utkání mohli domácí na svojí stranu zvrátit v 60. minutě. Hofman si ve velkém vápně zpracoval míč, ale jeho střelu Lipš vyrazil na rohový kop. Domácí šli ve druhé části za vítězstvím. Na domácí půdě bod nestačil a zasloužené vedení přišlo v 84. minutě. Jakub Novák si naběhl na centrovaný míč a hlavičkou k bližší tyči zvrátil vývoj utkání. Když už to vypadalo, že Hradečtí získají 3 body přišlo z ničeho nic vyrovnání. Špatnou rozehrávku domácích potrestal Marek Krátký, který v 92. minutě technickou střelou vyrovnal. Oba týmy se tak rozešly smírně.

Hráč utkání: Radek Klazar (Hradec Králové).
V utkání byl nezastavitelný. Teplicím dělal velké problémy a svou agresivní hrou se často dostával až k brance hostujícího brankaře. Hosté jej často faulovali, což také zapříčinilo vedoucí branku z přímého kopu, díky které se domácí dostali dovedení.