27.08.2018
OLO - ZLN
09.04.2018 | Michal Chadim

Jediný gól Švantnera stačil Českým Budějovicím na tři body proti Dukle

Na samém okraji Prahy v údolí řeky Berounky se v prvním kole skupiny o umístění utkali junioři Dukly a Českých Budějovic. Utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo, k vidění bylo dost nepřesností a jeden gól, o který se postarali po rychlém protiútoku hráči Budějovic, kteří si tak připisují do tabulky tři body za těsné vítězství 1:0.

1.kolo  •  po 9.4.2018  •  14:00
FK Dukla Praha
0:1
SK Dynamo Č. Budějovice

Poločas: 0:0
FK Dukla Praha: Hruška – Burget (82. Král), Doumbia, Dancák, Duranovič, Zubašivskij (66. Lauko), Preisler, Šimek, Hanousek, Kolman (41. Greš), Neca.
SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Švantner, Řehoř, Vondra, Táborský, Pouček (71. Fišer), Kubata, Tomek, Collin, Zachař, Matoušek (77. Lindák).

Branka: 62. Švantner. Rozhodčí: Pechanec – Novák, Šimáček. ŽK: bez karet. Diváci: 50.

Utkání mezi Duklou a Českými Budějovicemi příliš pohledného fotbalu nenabídlo. Oba týmy totiž začaly opatrně a k vidění tak bylo plné nepřesností. Do první větší šance se dostal ve dvanácté minutě Pouček, který z levého křídla hledal spoluhráče na druhé straně, avšak trefil jen vracejícího se beka.

Po této akci se osmělili i domácí hráči, kteří několikrát dokázali hostujícím obráncům v pokutovém území zavařit. Vždy tomu ale chybělo opět přesnější zakončení. Když už se nedokázali v samém závěru prvního poločasu prosadit ani hostující hráči po ojedinělé šanci, skončil první poločas bezbrankovou remízou.

I ve druhém poločase se hrálo dlouho uprostřed hrací plochy, oba týmy se snažily o kombinační hru, ale nedostávaly se s míčem ani za hranici pokutového území.

Nakonec se diváci gólu dočkali a padl v 62. minutě. Z levé strany se po rychlé akci prosadil střelou k pravé tyči Patrik Švantner a poslal České Budějovice do vedení 1:0. Domácí hráči si v samém závěru vytvořili tlak, ze kterého dokonce nastřelili tyč.

České Budějovice zvládly zápas proti Dukle a připsaly si v prvním kole nadstavbové skupiny o umístění tři body za vítězství 1:0.