PRI - KAR
5 : 1
20.05.2018 | Tomáš Kalas

Jihlava ve svém posledním utkání padla se Slavií, která ukončila sérii nezdarů

Junoři Vysočiny Jihlava zakončili sezonu domácí porážkou s pražskou Slavií 0:2. Za hosty se prosadili Rondič s Vilotičem a góly sešívaní rovnoměrně rozložili do obou poločasů. Jihlava skončí nejlépe druhá, Slavii ještě čeká zápas s Duklou, v němž může poskočit v tabulce výše. Sešívaní touto výhrou ukončili třízápasovou sérii porážek.

8.kolo  •  ne 20.5.2018  •  11:00
FC Vysočina Jihlava
0:2
SK Slavia Praha

Poločas: 0:1
FC Vysočina Jihlava: Kolář – Smejkal, Holík, Mašič, Fikar (60. Vrzal), Řezáč (60. Karmazín), Beseda, Lorenc (56. Svoboda), Průša, Turyna (80. Časta), Vašíček.
SK Slavia Praha: Lisa – Sobol, Petrák, Krejdl, Mitrano, Lauricella A. (46. Drozda), Bucha, Vilotič, Sintean (88. Ljubanovič), Bjeloš, Rondič.

Branky: 20. Rondič, 62. Vilotič. Rozhodčí: Mikyska – Poživil, Batík. ŽK: Turyna, Vrzal – Mitrano, Sintean, Bjeloš. Diváci: 200.

Papírovým favoritem utkání měli sice být podle tabulky domácí, jenže to bylo přesně naopak. Pražané vstoupili do zápasu velice aktivně a od prvních minut drželi míč častěji na kopačkách. Šancí si ale moc netvořili, první přišla až v 11. minutě, Bjeloš dostal míč na hranici malého vápna, sám před Kolářem ale nezakončil, balon mu uskočil od nohy.

I nadále měla herní převahu Slavia a odměnou byl gól o osm minut později. Centr z pravé strany si sklepl na nohu Mitrano, trefil ale z první pouze svého spoluhráče před sebou. Imad Rondič si míč rychle zpracoval a Koláře prostřelil po zemi. Ve 23. minutě to mohlo být o branky dvě, Vilotič našel hlavu Rondiče, slávistický útočník druhý gól v zápase nepřidal.

Žádné další šance ani povedené akce již hra v první půli nenabídla, diváci mohli spíše chodit pro míče, které létaly pravidelně za stadion či po jeho tribunách.

Druhou půli načali hosté v podobném duchu. Jenže se jim dlouho nedařilo prosadit, povedlo se až v 63. minutě. Z rohového kopu se prosadil po menším závaru před brankou domácích Stefan Vilotič. Druhý gól zřejmě Vysočinu nakopl a od té doby hráli domácí mnohem lepší part, místy svého soupeře i přehrávali. Mohli snížit pět minut po gólu, Krejdl nesmyslně poslal malou domů přes půl hřiště, míč si ale stáhl k sobě domácí Svoboda, jenže nestihl přesně vystřelit.

S koncem utkání také rostla nervozita, sudí Mikyska udělil celkem pět žlutých karet, z toho pouze jedinou za faul. V 85. minutě mohla Slavia potvrdit tříbodový zisk, Vilotič ale hlavičkou trefil pouze Koláře. Více se již v tomto utkání nestalo a poslední zápas Jihlavy v Juniorské lize dopadl bez bodu, Slavia si domů odváží výhru 2:0.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.