27.05.2019
BNO - BOH
25.04.2016 | Zdeněk Plánka

Jihomoravské derby přineslo remízu Znojma s Brnem, padlo osm gólů

ZNOJMO – Jihomoravské derby mezi Znojmem a Zbrojovkou Brno je vždy pikantní a platí to i o soubojích obou juniorek. Domácí Znojmo mělo utkání rozehráno náramně a hosté prakticky celý zápas tahali za kratší konec. Dvakrát Znojmo mělo dvoubrankový náskok, Zbrojovka jej však dokázala zlikvidovat a nakonec duel skončil nerozhodně 4:4.

29.kolo  •  po 25.4.2016  •  14:30
1.SC Znojmo FK
4:4
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 3:1
1.SC Znojmo FK: Konvalina – Pelán (46. Garčic), Vavřík, Bělíček, Njire, Kolařík, Šumbera, Nepožitek (71. Landšperský), Yilmaz (87. Tofl), Stehlík, Bogner.
FC Zbrojovka Brno: Záleský – Zukal, Kučera (64. Sedláček), Krištof, Praks, O. Vintr (66. M. Vintr), Brigant (66. Jura), Bednář, Sokol, Pospíšil (46. Jakeš), Vávra.
Branky: 15. a 21. Kolařík, 37. Yilmaz, 61. Stehlík – 35. Kučera, 52. Praks, 70. Vávra (pen.), 83. Krištof. Rozhodčí: Proske – Kotík, Boček. ŽK: Pelán – Sokol, Praks. Diváci: 50.

Utkání začalo z obou stran poměrně svižně. Zbrojovka zlobila především duem mladíků s prvoligovými zkušenosti – Brigantem a Vávrou. První jmenovaný se ve čtvrté minutě prosadil do vápna, z úhlu však Konvalinu ve znojemské bráně nepřekvapil. Naopak domácí se ve třinácté minutě prosadili. Nepožitek, který se rozehrává v juniorce po otřesu mozku, trefil bližší tyč a z následné dorážky se prosadil Štěpán Kolařík.

Autor první branky si pak schoval krásnou trefu na 21. minutu, kdy parádní ranou pod břevno nedal brankáři Záleskému žádnou šanci. Domácí se tak dostali do velice příjemného dvoubrankového náskoku, což samozřejmě favorizované Zbrojovce pramálo vyhovovalo. V 34. minutě se do velké možnosti dostal Vávra, obešel obránce, ale následně Konvalinu neprostřelil. Hosty to však příliš mrzet nemuselo. Z následného rohového kopu se hlavou prosadil z bezprostřední blízkosti Jakub Kučera.

Svěřenci trenéra Vojvodíka se však nenechali rozhodit a takřka ihned kontrovali. A bylo to také z rohového kopu, když se hlavou prosadil Kubilay Yilmaz. A náskok mohl být ještě příjemnější – Kolařík pálil z voleje, ale hattrick mu dobrým zákrokem sebral Záleský.

I druhá půle nabídla zajímavý fotbal. Hned v úvodu měli domácí zajímavou šanci, z které se však neurodilo. Poté hrozila Zbrojovka. Jakeše v 51. minutě vychytal Konvalina, hosté se však dokázali prosadit, kdy skóroval Tomáš Praks. Brňané pak měli blízko k vyrovnání, ovšem proti Vávrovi se Konvalina vyznamenal.

Když pak z dorážky skóroval v 62. minutě Jindřich Stehlík, vypadalo to, že by si Znojmo mohlo dokráčet ke třem bodům. Ovšem Zbrojovka to nevzdala. V 70. minutě proměnil pokutový kop Stanislav Vávra a v 83. minutě srovnával šikovnou tečí Martin Krištof. Výhru Znojmo ještě mohlo strhnout na svoji stranu, Patrik Bogner však svoji jedovkou z levé strany vápna přestřelil bránu.