SLA - PLZ
X
26.02.2018 | Michal Chadim

Karviná zvládla přestřelku s Jihlavou a vrátila se na vedoucí pozici své skupiny

V rámci dohrávky osmnáctého kola moravské skupiny Juniorské ligy se utkali fotbalisté Karviné a Jihlavy. I když se utkání odehrálo za mrazivého počasí, bylo bohaté na branky a přítomných jednadvacet diváků sledovalo výhru Karviné v poměru 6:2.

18.kolo  •  po 26.2.2018  •  13:00
MFK Karviná
6:2
FC Vysočina Jihlava

Poločas: 3:0
MFK Karviná: Ciupa – Bernatík, Egri, Lingr, Moskál, Řapek (87. Přibyl), Sas, Soročenko (35. Coma), Weber, Štěrba (38. Rokyčák), Šisler.
FC Vysočina Jihlava: Duba – Daníček, Smejkal (41. Mašič), Matulka, Opluštil, Svoboda (46. Lorenc), Nerad, Čáp, Beseda, Vrzal, Vašíček (46. Karmazín).

Branky: 25. a 37. Lingr, 30. Duba (vl.), 64. Rokyčák, 73. Moskál (pen.), 85. Egri – 67. Lorenc, 77. Daníček. Rozhodčí: Dubravský – Boček, Dresler. ŽK: Opluštil (JIH). Diváci: 21.

Za mrazivého počasí se hráči na umělé trávě ve sportovním centru Kovona v úvodních minutách hledali. Jak domácí, tak hostující hráči se snažili hrát kombinačně, ale to jim příliš nešlo. Když už si dokázali vytvořit nějakou šanci, selhali v zakončení.

Na první větší šanci si tak jedenadvacet statečných diváků muselo počkat až do sedmnácté minuty, kdy se hosté dokonce dostali do vedení. Tuto branku ale rozhodčí ještě pro předchozí ofsajd neuznali. O šest minut později už byl ale úspěšný domácí Ondřej Lingr, který se nejlépe zorietoval po menším závaru v pokutovém území Jihlavy.

Domácí se brankou dostali do pohody a v třicáté minutě po dalším zmatku před brankou hostí se znovu radovali. Tentokráte střelu Egriho si srazil do vlastní branky hostující gólman Patrik Duba. To ale nebylo do konce prvního poločasu vše, neboť svou druhou brankou se prosadil znovu Ondřej Lingr. Karviná tak v prvním poločase udeřila během dvanácti minut celkem třikrát.

Druhý poločas začal tam, kde ten první skončil. Za chladného počasí bylo k vidění spousty rychlých přechodů do útoků, z kterých padaly branky. Nejprve se prosadil domácí Michal Rokyčák, o pár minut později korigoval za hosty Tomáš Lorenc. Po faulu na Rokyčáka v dvaasedmdesáté minutě z penalty přidal další branku Karviné v Pavel Moskál.

V poslední čtvrthodině se skóre změnilo ještě dvakrát. Za hosty se dostal ke snížení Nikolas Daníček, který z malého vápna překonal domácího brankáře. Poslední slovo měl pak domácí David Egri, který využil přesnou přihrávku Webera. Karviná tak zvládla zápas proti Jihlavě a připsala si tři body za vítězství 6:2.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.