SLA - PLZ
X
04.03.2018 | Adam Joska

Liberec vyhrál v Hradci Králové 3:0 a na jaře ještě neinkasoval

Lepší vstup do zápasu měl sice Hradec Králové, který ale své šance nevyužil a ve 27. minutě se poprvé radoval Liberec po trefě Miroslava Dvořáka. Druhý gól Severočechů přidal ve druhém poločase Pavel Baláž a pojistku hostujícího vítězství přidal o dvě minuty později Milan Vrabec zakončením do odkryté branky.

20.kolo  •  ne 4.3.2018  •  10:00
FC Hradec Králové
0:3
FC Slovan Liberec

Poločas: 0:1
FC Hradec Králové: Lindr – Vukčevič (46. Novotný), Gjinollari, Krátký, Súkenník, Kundrt (74. Locker), Šípek, Martinec, Plašil, Čech, Jukl.
FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Knejzlík, Vrabec (82. Šustek), Heppner, Havelka (78. Prokš), Da Silva (46. Baláž), Dvořák, Kristian, Gembický (82. Doležal), Vukliševič.

Branky: 27. Dvořák, 75. Baláž, 77. Vrabec. Rozhodčí: Berka – Vlček, Vlasjuk. ŽK: bez karet. Diváci: 30.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří si v prvních minutách vytvořili zajímavé šance, ale ani z jedné z nich skóre neotevřeli. Hradečtí poslali míč přízemním centrem z levé strany k prostoru penalty, na poslední chvíli poslali míč do bezpečí Vuklišević. Domácí to zkusili také z druhé strany, balón ve velkém vápně propadl ke Krátkému, jenž ovšem z dobré pozice minul bránu.

Po další kombinaci po pravé straně už pálil mezi tři tyče z pokutového území Kundrt, ale přímo do míst, kde stál gólman Nguyen. I Liberec zahrozil, hostující kapitán Heppner hledal u levé tyče dobíhajícího Gembického, ten však nemohl zakončit kvůli obranné práci vracejícího se Plašila. Z další akce ve 27. minutě už se mužstvo hostí ujalo vedení, Heppner rozehrál standardku z levé strany a poslal míč vzduchem na Miroslava Dvořáka, jenž otevřel skóre.

Na začátku druhé půle mohl Liberec navýšit své vedení, z levého křídla přihrál Gembický před branku Balážovi, který však trefil z bezprostřední blízkosti pouze brankáře. Na druhé straně musel předvést dobrý zákrok rukama Nguyen po akci Súkenníka s Kundrtem. Lindr nebyl dlouho bez práce, vytěsnil mimo Vrabcovu přízemní střelu mířící k levé tyči.

Jenže v 75. minutě podruhé kapituloval, když hosté sehráli rychlou akci na jeden dotek po pravé straně, kterou zakončil z hranice malého vápna Pavel Baláž. O dvě minuty později už bylo o vítězi rozhodnuto, Liberec opět rychle pronikl po pravé straně a tentokrát akci zakončil Milan Vrabec, jenž měl lehkou práci, stačilo mu jen uklidil míč do odkryté branky.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.