SLA - PLZ
X
28.05.2018 | Matěj Vybíral

Olomouc udolala Jablonec 3:2 a posunula se před Plzeň na sedmou pozici

Pohledný a kvalitní zápas nabídl poslední duel skupiny o umístění Juniorské ligy. Poslední Jablonec přivítal osmou Olomouc. Severočeši dokázali obrátit skóre z 0:1 na 2:1 a ačkoliv byli nadále mírně aktivnější, hosté nakonec slaví tři body po vítězství 3:2. Díky nim se posunuli na sedmou příčku před Viktorii Plzeň.

9.kolo  •  po 28.5.2018  •  14:00
FK Jablonec
2:3
SK Sigma Olomouc

Poločas: 1:1
FK Jablonec: Richter – Petržilka, Díl, Hlůže (81. Breda Dom.), Schön, Kozák, Kebísek, Landfeld, Zezulka, Hajdo, Maqastena (69. Štěpánek).
SK Sigma Olomouc: Hruška – David, Kodeš, Kotouč, Sláma, Nízký (68. Aujenský), Vybíral (75. Macháček), Grečmal, Raab (85. Klemsa), Galus, Kamas.

Branky: 31. Díl, 51. Hlůže – 19. Kotouč, 56. Grečmal, 74. Raab. Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Novák. ŽK: Hajdo, Schön (JAB). Diváci: 111.

Olomouc vstoupila do utkání aktivněji a držela více balon na kopačkách. Na první branku nečekala dlouho. Po sražené střele z dobré pozice následoval rohový kop, skákavý centr skončil na malém vápně přímo u volného Jana Kotouče a hostující kapitán neměl problém z první uklidit míč do sítě. Hned po minutě jsme viděli šance na obou stranách. Jan Díl nejprve tváří v tvář Hruškovi přeloboval brankáře i branku, vzápětí Kamas napálil odražený míč a tečovaný pokus skončil těsně nad.

Jablonec se dočkal vyrovnání z nenápadné akce. Jan Díl se na levé straně zbavil protihráče a poté po zemi vypálil, nepříliš prudký pokus zapadl přesně k levé tyči, Hruška na míč nedosáhl. Moravané hned mohli odpovědět. Nejprve však skórovali z ofsajdu a o malou chvilku později Grečmalovu voleji scházela přesnost.

Severočeši sehráli závěr první půle aktivně a vypracovali si množství šancí. Nejprve Jan Díl vypálil z přímého kopu ze třiceti metrů, Hruška se přesunul na poslední chvíli a vyrazil. Souboj těchto dvou hráčů ovládl olomoucký gólman i o tři minuty později, když vyrazil Dílovu pumelici z pravé strany. Při další šanci Jablonce tentokrát Maqastena střelou z otočky těsně přestřelil.

Domácí vstoupili do druhého poločasu rovněž dobře. Z přečíslení sice nejprve Landfeld napálil horní tyč, ale o chvilku později se už Severočeši prosadili. Nicolas Hlůže z přímého kopu z levé strany prostřelil zeď a zamířil přesně k bližší tyči.

Ovšem hned poté Olomouc převzala iniciativu a měla jednu šanci za druhou, konkrétně Daniel Grečmal. Jeho zakončení kolem brankáře nejprve vyrazil na brankové čáře obránce, ale vzápětí se už mohl radovat. Galus ho našel krásným centrem z levé strany, Daniel Grčmal bez problémů hlavou srovnal. A vzápětí mohl přidat další branku, při akci jeden na jednoho přešel přes obránce, z úhlu obstřelil Richtera, ale nezamířil mezi tři tyče.

Jablonec byl poté aktivnější, ale rovněž své příležitosti nevyužil. Největší měl Jan Díl, který se prokličkoval před branku, ale Hrušku bodlem nepropálil. Moravané dokázali rozhodnout z ojedinělé akce. Domácím se nepodařilo odkopnout, odražený míč si sebral Kotouč, předložil ho před prázdnou branku Lukáši Raabovi a ten se nemýlil. Jablonecká obrana v tomhle případě naprosto zaspala. Závěr zápasu si už Olomouc bez problému pohlídala, Raab mohl přidat další branku, ale jeho lavičku skvěle lapil Richter. Severočeši si závěrečný tlak nevypracovali.

Útočník Zlína přispěl k výhře nad Libercem 5:1 hattrickem a společně s Markem Vintrem se stal nejlepším střelcem soutěže.