27.08.2018
OLO - ZLN
01.04.2018 | Vít Muzikář

Plzeň prohrála na Spartě gólem ze závěru a o titul si nezahraje

Výhra na Spartě mohla juniory Plzně poslat do boje o titul v Juniorské lize. Západočeši však v hlavním městě prohráli kvůli vlastnímu gólu z 86. minuty 0:1 a o titul si tak nezahrají, čeká je nadstavbová skupina B o umístění. Sparta si o titul zahraje, navíc v poslední dohrávce se Slavií bude bojovat o celkové prvenství v základní části české skupiny.

21.kolo  •  ne 1.4.2018  •  15:00
AC Sparta Praha
1:0
FC Viktoria Plzeň

Poločas: 0:0
AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Hovorka, Vatajelu, Burda, Vácha, Novotný (83. Tvaroh), Čajkovský (46. Traore), Juliš, Mustedanagič, Drchal (75. Tasič).
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Čihák, Pihrt, Kadar, Vilček, Řezáč (58. Pek J.), Ryška, Živulič, Pavlík, Pek O., Arzberger (79. Suchý).

Branka: 86. Pek O. (vl.). Rozhodčí: Houdek – Vitner, Vlasjuk. ŽK: Juliš, Mustedanagič – Pihrt. Diváci: 100.

V prvním poločase byl k vidění aktivní herní projev Plzně. Vůbec nebylo poznat, že Sparta má na papíře daleko silnější tým. Domácí si vypracovali jednu vyloženou šanci po rohovém kopu, kdy minuli ze středu vápna pravou tyč. Jinak byli Sváček a Vorel bez práce.

Asi nejzajímavější situace nastala v 32. minutě. Po souboji Juliše s Ryškou ve vápně Plzně si sudí Houdek vyžádal pomoc u videa a to rozhodlo o tom, že sparťanský útočník Juliš si za filmování prohlédl žlutou kartu.

Ve druhém poločase jsme sledovali zpočátku několik nepřesností na obou stranách. Až Viktoria mohla udeřit, jenže Vorel zasáhl skvěle ze svého pohledu skokem k levé tyči proti zakončení hlavou. V závěru byl agilní především Mustedanagič. Sváček jej však pokaždé vychytal. Hlavně druhý zákrok při střele zprava na zadní tyč byl prvotřídní.

Vše už směřovalo k zasloužené dělbě bodů. Jenže centr Traoreho si srazil Ondřej Pek do sítě a vlastní branka plzeňského obránce pohnula s nerozhodným stavem. Viktoria vzápětí ještě vyslala brankáře Sváčka do vápna, avšak do větší šance se již nedostala.