27.05.2019
BNO - BOH
14.04.2014 | Ondřej Novotný

První venkovní výhra Třince přišla na hřišti Teplic

TEPLICE – Tepličtí fotbalisté přivítali v 32. kole Juniorské ligy Třinec, který během celé sezony nedokázal na hřištích soupeřů naplno bodovat. Po prvním poločasu se zdálo, že se tento černý scénář pro hosty bude opakovat i tentokrát, nakonec však díky druhé půli Třinečtí vyhráli 2:1.

32.kolo  •  po 14.4.2014  •  15:00
FK Teplice
1:2
FK Fotbal Třinec

Poločas: 1:0
FK Teplice: Lukáč – Stibor, Heger, Rode, Hejda (46. Bubeníček) – Strada, Ramos, Urma, Kukačka (62. Richter) – Salami – Bratanovič.
FK Fotbal Třinec: Rohel – Lisický, Velner, Trajkovski, Bulawa, Kyselý, Christu (75. Kufa), Haša, Švábík, Machala, Dedič.
Branky: 15. Bratanovič (pen.) – 52. Christu, 79. Švábík. Rozhodčí: Váňa – Hrabovský, Mydlář. ŽK: bez karet. Diváci: 40.

Utkání začalo ve svižném tempu. Více na míči byli ale domácí hráči, kteří se postupně začali dostávat před hostujícího brankáře. Ten však ale prozatím neměl příliš práce, tedy až do té doby, než vyběhl velice rychle do vápna Salami, a Třinci už nezbývalo nic jiného, než ho za cenu faulu zastavit. K následnému pokutovému kopu se postavil Elvis Bratanovič, který nechytatelnou ránou poslal Teplice do vedení.

I nadále se ale hrál pohledný fotbal, domácí však byli více při chuti a snažili se vstřelit další branku, ta však po menších náznacích už nepřišla a do kabin se tak šlo za hubeného vedení domácího celku.

Třinečtí hráči přišli do druhé půle jako vyměnění, což jim také přineslo ovoce. Po šesti minutách hry se totiž parádním zakončením dokázal prosadit hostující Dennis Christu a vyrovnal tak na 1:1. Teplicím ale paradoxně obdržený gól nepatrně pomohl, protože bylo vidět, že aktivita patří znovu jim. Šance, které si vytvořily, však nedokázaly proměnit.

Třinec tak postupem času rozjel znovu své útočné motory, což po malé chvíli vedlo i k prvnímu velkému ohrožení branky. Po následné akci pak dorazil míč do sítě Marek Švábík a poslal Třinec do vedení.

Domácí ještě nakonec vrhli všechny svoje síly na hřišti do útoku, další gól však už nepřišel a hosté si tak připsali sedmou a vůbec první venkovní výhru.